Summit platformy Platon Life se zaměřil na budoucnost digitalizace. V aukci nabízel unikáty

Pražský Slovanský dům byl svědkem prestižní mezinárodní konference o digitalizaci a kryptoměnách. Platon Life Global Digital Ecosystem Summit 2022 přivítal přední odborníky a osobnosti z oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění. Akce, za kterou stojí společnost Platon Life manželů Daniela a Julie Tannerových, získala i záštitu českého Senátu.

Účastníci summitu se dočkali bohatého programu a především pestrého přednáškového panelu odborníků z různých koutů světa. Experti i návštěvníci společně diskutovali o vlivech a dopadech digitalizace na vzdělání, životní prostředí či platební systémy.

„Cíl tohoto summitu je spojit lidi jak z veřejného, tak soukromého sektoru, a vytvořit dlouhodobou platformu pro vzdělávání, edukaci a budoucí digitalizaci – digitální platformy, na kterých pracujeme v rámci Platon Life,“ řekl Tanner redakci CNN Prima NEWS.

„A vlastně je to takový brand awarness – povědomí našeho brandu – co děláme, že přispíváme pomocí digitalizace jak vzdělání, tak ekologii,“ doplnila jeho manželka Julie.

Některé debaty se dotkly také gamingu či umění. Přímo na konferenci navíc probíhala aukce zajímavých cenností, od limitovaných pamětních bankovek po obrazy či sklo od Moseru.

„Po světě probíhá mnoho aukcí uměleckých děl v kryptoměnách, a to jak teda fyzických uměleckých děl, tak samozřejmě NFTček. Připravují se nové projekty ve spojení s virtuální realitou. To je přesně to, co tato konference a tento summit přináší. To, co bychom chtěli dělat do budoucna,“ přiblížil designér a autor slavného loga hnutí Občanské fórum Pavel Šťastný.

Nouze nebyla ani o významné a zajímavé hosty. Ve Slovanském domě se sešli přední čeští i zahraniční finančníci, obchodní ředitelé či ekonomové a umělci. Diskuzi o digitalizaci si nenechal ujít ani Philip Bonn, britský podnikatel a zvláštní vyslanec při Organizaci spojených národů. Ve strukturách OSN pracuje už téměř 17 let.

„Je to velmi důležitý den, protože se koná konference mého přítele. Setkali jsme se vlastně v Římě společně s delegací Jeho Svatosti, papeže Františka. Jako katolík jsem velmi souzněl s věcmi, které mi pan Tanner řekl. Našli jsme mnoho oblastí filantropie, které nás spojovaly – zejména témata jako životní prostředí či změna klimatu. Tak jsme se stali přáteli,“ poodhalil Bonn pro CNN Prima NEWS.

Na konferenci byla samozřejmě řeč i o kryptoměnách, které se čím dál více těší pozornosti široké veřejnosti. Ředitel výzkumu a vzdělání v Platon Life - Leopold Tanner – je přesvědčen, že s růstem a digitalizací platebních technologií se stane placení kryptoměnami zcela běžnou záležitostí – nebo minimálně k tomu má lidstvo nakročeno.

„Postupně, jak kryptoměnové platformy – a řekl bych, že určitou avantgardou je i Platon Life – pronikají do té reálné ekonomiky, zprostředkovávají stále širší spektrum produktů a služeb, tak samozřejmě je to velmi reálné. V tomto ohledu je ta budoucnost, zdá se, velmi optimistická,“ řekl Leopold Tanner, ředitel výzkumu a vzdělávání v Platon Life

Kryptoměny? Bez rizika nejde o investici

Nemalá část summitu se věnovala bezpečnosti digitalizace i kryptoměn samotných. Ani virtuální peníze totiž nejsou zdaleka v bezpečí, třebaže se mohou chlubit celou řadou ochranných mechanismů. Navíc v určitých ohledech jsou kryptoměny pro zcela neznalé zájemce poměrně rizikovou investicí.

„Když vezmete fyzické peníze, tak jediná ochrana těch peněz je de facto peněženka nebo trezor. Tady těch chránících prostředků je mnohem více, a ten případný agresor může přistupovat z více pozic, více oblastí,“ upozornil generální ředitel Státní tiskárny cenin Tomáš Hebelka.

„V tuto chvíli neexistuje úplně bezpečná investice. Žádná investice není úplně bezpečná, musíme se dívat, jaká jsou rizika. Pokud tam riziko není žádné, pak to není investice. Je vždy riziková, nebezpečná z tohoto hlediska,“ doplnil Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.

Všechna tato témata se snaží společnost Platon Life přiblížit a popularizovat skrze své nové programy, projekty a platformy. Kromě vzdělávacích aktivit také spravuje finanční ekosystém tvořený z digitální peněženky, digitální měny PlatonCoin či aukčního portálu Platon Aukce. Edukativní složku ale plánuje společnost ještě více posílit – a to nejen u nás, ale také v zahraničí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:23

Ruské invazní jednotky útočí u východoukrajinských obcí Marjinka a Pisky, hlásí ukrajinská armáda

09:11

Třináctiletá dívka, která byla zraněna při ostřelování Dněporpetrovsku, zemřela

09:06

Od běloruského letiště u ukrajinských hranic byly v noci hlášeny výbuchy

08:24

Při ruském útoku na Dněpropetrovskou oblast zemřeli 2 lidé

„Long covid“ zasáhl 150 tisíc Čechů. Následky mohou být celoživotní, varoval Prymula

Mentální poruchy, fyzické vyčerpání, ochabnutí svalů či ztráta chuti a čichu. To vše mohou být projevy takzvaného long covidu neboli postcovidového syndromu, kterým trpí čím dál více Čechů. Zmíněné příznaky mohou osobu trápit i měsíce či roky od doby, kdy covid prodělala. Podle epidemiologa Romana Prymuly může pacienta postcovidový syndrom ve výjimečných případech trápit celý život. Bývalý ministr zdravotnictví to uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Tady je Hadamczikovo. Šéfa hokeje oponenti z Kravař vnímají jako všemocného bosse

Nový prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik má doma ve slezských Kravařích pověst bosse. „V Příbrami měli Jaroslava Starku, v Kravařích zase máme Aloise Hadamczika,“ s nadsázkou porovnává kravařský zastupitel Herbert Kahler. Podle svých slov vstoupil do komunální politiky také proto, aby přibrzdil penězovod tekoucí z radnice k rodinnému byznysu Hadamcziků. „Z pana Kahlera mluví jen závist, na rozdíl ode mě pro Kravaře nikdy nic neudělal,“ kontruje Hadamczik.

Živě
ON-LINE: Rusové přišli na Krymu o mnohem víc letadel. Zkázu dokazují satelitní snímky

Ukrajinci podle všeho zničili na ruském vojenském letišti Novofedorivka víc než devět letounů, o kterých původně hovořili. Ozbrojené síly Ukrajiny to dokládají na satelitních snímcích z oblasti. Podle nich je na letišti ještě více zničených letadel. Rusové naopak tvrdí, že o žádné letouny nepřišli. Ruští občané mezitím houfně prchají z poloostrova Krym, tvoří se dlouhé kolony aut. Ukrajinský prezident slibuje Rusům odplatu za ostřelování obce Marhaněc, při kterém zahynulo 13 lidí. Dánové přislíbili Ukrajincům pomoc svých vojenských instruktorů.

Na základní potřeby nedosáhne čtvrt milionu lidí, problémy mají i děti. Jak situaci řešit?

Už dvanáct měsíců trvá výrazný růst inflace, který Česko nezažilo po desetiletí. Ten způsobuje, že 81 procent nízkopříjmových Čechů zažívá zhoršení své finanční situace. Pouze 16 procent lidí s nízkým příjmem má takové výdělky, že bez problémů zaplatí své základní životní potřeby. Přes milion Čechů je podle analýzy projektu Neviditelní součástí nízkopříjmových domácností.

Federer udělal nádherné gesto. Dojal mladíka, když mu tajně splnil jeho dětský sen

I když ho v počtu grandslamových titulů trumfli Novak Djokovič i Rafael Nadal, pro mnohé fanoušky stále bude Roger Federer tenista označovaný jako G.O.A.T. Ne koza, jak si lze čtyři písmena z angličtiny přeložit, nýbrž „greatest of all time“ – nejlepší všech dob. Díky nenapodobitelné eleganci na kurtu nebo pořádné porci gentlemanství. O druhé vlastnosti může vyprávět mladík Izyan Ahmad, který si říká Zizou.

Ukrajinci Krym zpátky nezískají, mají jasno experti. Vysvětlili, proč to není reálné

Ukrajinci v posledních týdnech prohlašují, že chtějí Rusy vyhnat nejen z území před únorovou invazí, ale i z poloostrova Krym. Ten Rusko okupuje už od roku 2014. Obnovit kontrolu nad touto oblastí je však nereálné. Shodují se na tom exministr zahraničí Cyril Svoboda a bývalý náčelník Generálního štábu Jiří Šedivý. Ti v pořadu 360° zároveň vysvětlili, proč.

Babišovo turné pokračuje, po incidentech ale bude policie postupovat jinak. Co se změní?

Andrej Babiš míří do Ústeckého a Karlovarského kraje. Aby policisté i pořadatelé předešli konfliktům mezi jeho příznivci a odpůrci budou postupovat jinak. Muži zákona budou v reakci na incidenty policistů v civilu jasně označeni a bude jich na místě více, včetně antikonfliktních týmů. Pořadatelé zase odpůrcům vyhradí část prostoru a jasně se od davu odliší jednotnými tričky.

Drsné video z bojů: Ukrajinci zničili ruského obrněnce i s vojáky, kteří na něm seděli

Dalšími útoky na ruskou těžkou techniku se pochlubila 93. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády. Tentokrát si na východě země počíhala na dva obrněné vozy, jejichž posádky projížděly neobydlenou oblastí. V době, kdy dělostřelecká munice zasáhla jednoho z obrněnců, na něm zvenku seděla skupinka okupantů. Úder měl katastrofické následky pro několik ruských vojáků i samotné vozidlo.

Konečně český termín, říká ekonom k válečné dani. Je třeba rozlišit Ukrajinu a inflaci

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) oživil ve středu myšlenku válečné daně. Hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že její zavedení by bylo dobrou zprávou zejména pro banky. Je totiž potřeba rozlišovat, kdo má mimořádně velké zisky kvůli ruské invazi na Ukrajině a kdo kvůli dlouhodobě rostoucí inflaci.

Omlouvám se, vzkázal zakleknutý chlapec z Babišova mítinku. Matka popsala, co se stalo

Patnáctiletý autistický chlapec, který se na mítinku expremiéra Andreje Babiše (ANO) v jihočeských Borovanech pokusil ukrást reproduktor a byl nevybíravě zadržen neoznačenými policisty, se omluvil. Mladík byl na akci s matkou, která redakci CNN Prima NEWS detailně popsala, co se odehrálo. Chování strážců zákona už prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Domácí zpravodajství

Rakušan je slepý kůň, rýpe Šlachta. Ministra vnitra kritizuje kvůli rozvědce i Kalousek

Zejména pražská korupční kauza Dozimetr dostávala ministra vnitra a šéfa hnutí STAN Víta Rakušana pod stále větší tlak. Nyní k tomu ale přibylo jmenování šéfa civilní rozvědky. Obě kauzy jsou přitom úzce propojené. Šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek se má totiž dobře znát s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. A tak političtí oponenti opět žádají Rakušanův konec na ministerstvu. Informace o kontaktech Mlejnka s Redlem přinesly Seznam Zprávy.

V obyváku 18 °C, ve školách jen o stupeň víc. Ministerstvo připravilo plán pro topnou krizi

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje, aby se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Cílem je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout potřebných úspor. MPO o tom ve středu informovalo v tiskové zprávě. Opatření je součástí unijního cíle snížit spotřebu plynu v členských zemích o 15 procent. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 °C, ve školních učebnách by se topilo jen na 19 °C.

Zesnulý motorkář na Jablonecku pokoušel osud opakovaně. „Silnicí smrti“ se proháněl často

Motorkář, který v úterý v podvečer nepřežil nehodu u Železného Brodu na Jablonecku, patřil několik let do party motocyklistů, kteří místním lidem dělají hlučnými výfuky svých upravených strojů ze života peklo. Zhruba pětikilometrový úsek s mnoha zatáčkami projíždějí sem a tam na plný plyn. Dvaatřicetiletý muž na nepřehlédnutelné zelené motorce sem jezdil velmi často, bydlel jen pár kilometrů odsud.

Chaos v dodávkách Družby: Do Česka ropa zatím neteče, na Slovensko už ano

Aktualizováno

Ruská společnost Transněfť v úterý obnovila dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede na Slovensko, do Maďarska a do České republiky. Jenže slovenský přepravce ropy Transpetrol napsal, že do Česka dodávky obnoveny nebudou. Na Slovensko přitom ropa zmíněným ropovodem už znovu proudí. Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) výpadek nijak neomezuje výkon českých rafinerií.