reklama

Oslava nového roku mi změnila život: K cukrařině přivedla Hanku láska na první pohled

Růžová poleva, banánově žlutá čokoláda, krém, marcipán, vláčný piškot... Také se vám sbíhají sliny? Hanka Pogány dovedla cukrářské řemeslo k dokonalosti. Její cesta k úspěšnému podnikání začala v Anglii a vrcholu dosáhla v Česku. Co jí na cukrařině nejvíce baví a jaké nároky tato profese klade?

reklama

„Už na střední škole jsem ráda pekla, ale to jsem ještě netušila, že se tím jednou budu živit. V roce 2013 jsme jeli oslavit nový rok do Londýna, kde jsem poprvé viděla cupcaky a úplně jsem se do nich zamilovala. Po příjezdu je moje kamarádka upekla, a tehdy nás napadlo, že bychom v cukrařině mohli začít podnikat,“ vzpomíná Hanka.

Na začátku byl oblíbený anglický koláček. Teď k nim Hanka přidala tradiční české dorty, dortové nanuky, makronky a spoustu dalších cukrářských výrobků. Práce ji nesmírně baví, ale jak sama přiznává, povolání cukrářky je náročné a mimořádně zodpovědné. Její výrobu neopustí jediný produkt, který není stoprocentní. „Hanička je perfekcionistka, je ale velmi kreativní a nabíjející,“ vysvětluje Hančina kolegyně Věra Lajtkepová.

Cukrářství dnes zažívá velký rozmach. Může za to vzestup gastronomie i fakt, že domácí cukrářské výrobky v chuti jednoznačně převyšují ty, které jsou průmyslově připravené. A jak takový domácí cukrářský ateliér vůbec vypadá? Kromě nezbytné trouby pracují cukráři s kuchyňskými roboty, hnětači, temperovacími a chladicími skříněmi, vykrajovátky, válečky a mnoha dalšími specifickými proprietami.

Hanka Pogány dokáže dát chutím tvar i barvu. Její cukrárna si zakládá na kvalitě od začátku výroby – třeba mouku si vozí rovnou ze mlýna, aby její jakost měla neustále pod kontrolou. Pokud by byl Hančin život jako kremrole, cukrářství by bylo její náplní. A obal? „Rodina. Stále chci být dobrou matkou, manželkou i podnikatelkou,“ uzavírá Hanka.

Tagy:
řemeslo cukrářka Hana Pogány

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama