reklama

Oslava nového roku mi změnila život: K cukrařině přivedla Hanku láska na první pohled

Růžová poleva, banánově žlutá čokoláda, krém, marcipán, vláčný piškot... Také se vám sbíhají sliny? Hanka Pogány dovedla cukrářské řemeslo k dokonalosti. Její cesta k úspěšnému podnikání začala v Anglii a vrcholu dosáhla v Česku. Co jí na cukrařině nejvíce baví a jaké nároky tato profese klade?

reklama

„Už na střední škole jsem ráda pekla, ale to jsem ještě netušila, že se tím jednou budu živit. V roce 2013 jsme jeli oslavit nový rok do Londýna, kde jsem poprvé viděla cupcaky a úplně jsem se do nich zamilovala. Po příjezdu je moje kamarádka upekla, a tehdy nás napadlo, že bychom v cukrařině mohli začít podnikat,“ vzpomíná Hanka.

Na začátku byl oblíbený anglický koláček. Teď k nim Hanka přidala tradiční české dorty, dortové nanuky, makronky a spoustu dalších cukrářských výrobků. Práce ji nesmírně baví, ale jak sama přiznává, povolání cukrářky je náročné a mimořádně zodpovědné. Její výrobu neopustí jediný produkt, který není stoprocentní. „Hanička je perfekcionistka, je ale velmi kreativní a nabíjející,“ vysvětluje Hančina kolegyně Věra Lajtkepová.

Cukrářství dnes zažívá velký rozmach. Může za to vzestup gastronomie i fakt, že domácí cukrářské výrobky v chuti jednoznačně převyšují ty, které jsou průmyslově připravené. A jak takový domácí cukrářský ateliér vůbec vypadá? Kromě nezbytné trouby pracují cukráři s kuchyňskými roboty, hnětači, temperovacími a chladicími skříněmi, vykrajovátky, válečky a mnoha dalšími specifickými proprietami.

Hanka Pogány dokáže dát chutím tvar i barvu. Její cukrárna si zakládá na kvalitě od začátku výroby – třeba mouku si vozí rovnou ze mlýna, aby její jakost měla neustále pod kontrolou. Pokud by byl Hančin život jako kremrole, cukrářství by bylo její náplní. A obal? „Rodina. Stále chci být dobrou matkou, manželkou i podnikatelkou,“ uzavírá Hanka.

Tagy:
řemeslo cukrářka Hana Pogány

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama