Celkem obyčejný případ šmírování vyřešil jeden belgický soudce poměrně osobitě. Muži z Diepenbeeku nařídil, aby sousedce zaplatil záclony a závěsy poté, co ji tajně fotografoval nahou. Dotyčný přitom u soudu tvrdil, že se fotoaparátem pokoušel zachytit krásu planety Mars.
Muž kromě úhrady závěsů vyfasoval dvanáctiměsíční podmíněný trest a povinnost zaplatit odškodné 1 500 eur. Na nahotinky se v zabaveném šmírákově počítači přišlo náhodou, když se dostal do hledáčku policie v rámci vyšetřování dětské pornografie.
Policejní honička skončila bouračkou, řidič z auta vyskočil a policistům uplaval
Středočeští policisté pátrají po muži, který ujel obecním policistům z Vestce. Řidiče nezastavila ani nehoda, při které naboural. Následně totiž ze svého luxusního auta vyběhl a skočil do ledové Vltavy, kterou přeplaval. Strážníci už jen přihlíželi, jak na druhé straně řeky vylezl a kamsi zmizel.
Sousedku pravděpodobně sledoval z místa na střeše bytového domu, kde bydlí. Muž se nejprve snažil soudce přesvědčit, že pořídil fotografie omylem, přičemž skutečným předmětem jeho zájmu byl Mars. Když jej ale konfrontovali s tím, že v té době nebylo možné rudou planetu na noční obloze vidět, pohotově změnil svůj příběh a začal tvrdit, že fotografoval Měsíc. Soudce jeho verzi neuvěřil.
Návštěva koncentračního tábora jako trest
V království u Severního moře mají s netradičními rozsudky bohaté zkušenosti. Před dvěma lety dostal belgický poslanec Laurent Louis (ročník 1980) za výroky zlehčující a popírající holokaust trest v podobě povinnosti navštěvovat po dobou pěti let jeden nacistický koncentrační tábor ročně a posléze sepsat své dojmy.
Neobvykle zdůvodněný trest si vysloužil i jeden zloděj. Od bruselského soudu odešel za odcizení bicyklu s tříletým pobytem za mřížemi. Přísný verdikt soudce zdůvodnil tím, že šlo o zločin proti ekologii. „Oběť, která přišla o jízdní kolo, neměla jinou možnost než použít dopravní prostředky méně šetrné k planetě a přispívající ke změně klimatu. A to vše jenom proto, aby si obžalovaný mohl koupit drogy,“ znělo v rozsudku.
Seniorka milující rychlou jízdu
Naopak velmi mírně potrestal soud tehdy 79letou seniorku, která si během vyjížďky ve svém porsche údajně nevšimla, že sviští 238 km/h v místě s povolenou rychlostí 120 kilometrů za hodinu. Dáma z města La Louvière, narozená roku 1937, musela soudu zaplatit pokutu 1 200 eur a na tři měsíce přišla o řidičské oprávnění.
Poté, co ji strážci zákona zastavili na dálnici mezi Charleroi a Namurem, tvrdila, že se na projížďku vozem značky Porsche Boxster GTS vydala kvůli nespavosti – chtěla se tak údajně nadýchat čerstvého vzduchu.