reklama

Také upřednostňujete kvalitu před cenou? Tu má zajistit značka CZECH MADE

Čeští spotřebitelé upřednostňují, se zvyšující se životní úrovní, kvalitu před cenou. A tento trend bude do budoucna posilovat. Na možnosti získání značky kvality CZECH MADE a na to, co taková značka kvality garantuje jsme se v rozhovoru zeptali Ing. Štěpána Smejkala, manažera značky CZECH MADE, která je součástí Národního programu Česká kvalita.

reklama

Jak spotřebitelé reagují na značky kvality?

Spotřebitelé vnímají značky kvality vstřícně. U nemalé části z nich hraje významnou roli fakt, zda výrobek nebo služba má nějakou značku kvality. Pravidelně se ukazuje, že se jimi při rozhodování řídí a označenému výrobku dávají zpravidla přednost před neoznačeným.

Jistě není bez zajímavosti, že čeští spotřebitelé upřednostňují kvalitu před cenou, současně i kladou důraz na původ nakupovaného zboží, environmentální dopad a udržitelnost produktů. Tato skutečnost je trendem sbližování spotřebního chování a životní úrovně s vyspělými státy.

V kterých oblastech vynikají výrobci kvalitou nejčastěji?

Hodně záleží na požadavcích v celém dodavatelsko-odběratelském řetězci. Pokud má firma osvícené vedení a zájem se prosadit kvalitou, může to být v jakémkoli oboru. Jsou ale odvětví, kde je kvalita častěji zmiňovaným tématem. Tím je například strojírenství v čele s automobilovým průmyslem, kde je kvalita rozhodujícím faktorem. Kromě kvality je zásadní také bezpečnost, a to především v potravinářském a chemickém průmyslu. Je však třeba zdůraznit, že čeští výrobci se ve světě s kvalitou uplatňují napříč obory.

Co garantuje značka kvality?

Důvěryhodná značka z Programu Česká kvalita garantuje, že výrobek nebo služba prošly hodnocením v rámci, kterého byla podle předem stanovených a měřitelných kritérií kvalita posuzována. Značka kvality garantuje, že výrobek byl kontrolován třetí nezávislou stranou, kontrolovala se stabilita procesu výroby, a to v souladu s platnou legislativou. Nedílnou součástí je hodnocení spokojenosti zákazníků s produktem. Stejně tak je tomu u naší značky CZECH MADE, u které dochází také k ověření kvality výrobku nebo služby na místě v provozovně.

Jak náročné je značku CZECH MADE získat?

Firma, aby se mohla ucházet o značku CZECH MADE, musí splnit dvě zásadní podmínky, kterými jsou registrace a výroba nebo poskytování služby v tuzemsku. Poté musí počítat s tím, že bude její produkt prověřen ze všech možných stran. Firma tak dobrovolně vstoupí do procesu hodnocení kvality, kterým ho provedeme. Po důkladném a úspěšném prošetření získá právo užívat značku na dobu dvou let. Poté proběhne proces ověřování znovu jako v počátku. Celý proces získání důvěryhodné značky kvality není otázkou několika málo dnů, ale spíše týdnů či měsíců.

Co značka přinese jejímu držiteli?

Značka CZECH MADE je vnímána jako symbol a punc české kvality. Držiteli přináší kromě potvrzení vysoké kvality i vhodný způsob, jak se vymezit vůči konkurenci. Zvyšuje důvěryhodnost v očích zákazníků a tím pádem je možně ji vhodně marketingové využít a poskytnout zákazníkům jasný důkaz, že kupují kvalitní produkt. Značka je součástí Národního programu Česká kvalita, který je zaštítěn Ministerstvem průmyslu a obchodu, díky čemuž je mimo jiné zaručena vysoká objektivnost, nezávislost a důvěryhodnost.

Jaký je přínos značky pro spotřebitele?

Hlavním přínosem značky pro spotřebitele je záruka vysoké kvality nakupovaných produktů a jistota správného nákupního rozhodnutí. Zároveň značka usnadňuje spotřebiteli orientaci při nákupu a přináší mu ověřenou informaci o jeho kvalitě. Je tak jednoduchým vodítkem, jak s jistotou nakoupit český produkt, jehož kvalita byla nezávisle a odborně ověřena. Nesporným přínosem pro všechny strany je také fakt, že nákupem produktu se značkou kvality CZECH MADE podporuje spotřebitel ryze české firmy, což je v současné době pro náš tuzemský trh potřebné ještě více než dříve.

Tagy:
Českou kvalitu nenahradíš Czech Made

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama