reklama

Studentské zlepšováky: Mini scanner, tiskárna nebo robot

Zkouškové období bývá pro všechny dost náročné a stresující. Pokud ležíte dlouhé hodiny v knihách, možná vám přijdou vhod následující zlepšováky. Nejen že vás zabaví, ale ušetří vám i spoustu času.

reklama

Stohy popsaných papírů a přeškrtané poznámky už patří minulosti. Pořiďte si jen jeden zápisník, kde je možné texty nejen snadno smazat a přepisovat, ale díky speciální aplikaci také přetáhnout do počítače.

Mini scannerem ve tvaru počítačové myši si zase můžete rychle ofotit důležité pasáže z knih, které by jinak bylo potřeba složitě přepisovat. Dalším pomocníkem může být skenovací pero, díky němuž můžete ofocené materiály sdílet s přáteli.

K tématu

Také si často v té nejméně vhodné chvíli uvědomíte, že vám v tiskárně došel papír nebo barva? Tenhle problém řeší miniaturní tiskárna, která je propojená s mobilním telefonem. Stačí si vyfotit požadovaný text nebo obrázek a pak už si jen papír z tiskárny utrhnout. A díky kapesnímu formátu mohou poznámky sloužit třeba i jako tahák.

Studentům zeměpisu by určitě pomohl vesmírný hrnek. Na první pohled designová vázička se totiž společně s mobilem dá využít k prohlídce celého světa. Z ptačí perspektivy si tak každý může prohlédnout více než dvě stě zemí.

Pokud nechcete studovat o samotě, obstarejte si malého robota, který se stane vaším asistentem, kamarádem i bavičem. Bude vás bedlivě sledovat a odpovídat na všechny otázky. Vzbudí vás, zahraje oblíbenou píseň a vytvoří denní rozvrh. A budete-li chtít, může vám přečíst i pohádku.

Další hlavní zprávy

Byznys

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová plánuje založit státní banku po vzoru německého KfW. O záměru šéfky státní kasy informoval Deník N. Schillerovou k tomu vede zkušenost se zpracováním žádostí firem o státní finanční pomoc v průběhu koronavirové krize. Nebyl by to přitom první bankovní dům, který ve svých rukou drží český stát.

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama