reklama

Tisíce mrtvých zvířat. Záplavy v Britské Kolumbii zasáhly zemědělskou oblast

Britskou Kolumbii v posledních dnech ochromily silné záplavy. Na zničené zemědělské půdě na jihu Kanady zůstaly tisíce mrtvých zvířat. Mnohá další byla uvězněna. Na vyproštění přeživších spolupracují s farmáři veterináři a ministerstvo zemědělství.

reklama

Přívalové deště na jihozápad Kanady a Washington snesly ve dvou dnech měsíční srážky. Záplavová vlna pohltila silnice i pole. Tisíce lidí byly evakuovány, několik se již pohřešuje. O život přišly tisíce „hospodářských“ zvířat – jde totiž o jednu z nejintenzivněji zemědělsky obhospodařovaných částí Kanady. Evakuace se dotkla více než 120 mléčných a drůbežích farem.

Ministryně zemědělství Britské Kolumbie Lana Pophamová při tiskové konferenci se slzami v očích uvedla, že při on-line schůzkách s farmáři zahlédla v jejich stodolách mrtvá zvířata. „Mohu vám říci, že mnoho farmářů se pokusilo svá zvířata přesunout, ale museli toho zanechat, jelikož jim cesty mizely pod nohama,” prohlásila. „Některá zvířata se podařilo převézt do bezpečí, ale abych byla upřímná, nejsou v moc dobrém stavu,“ dodala.

Ministerstvo se na místě pokouší vytvořit bezpečné cesty pro veterináře, kteří mají pomoci uvězněným zvířatům. „Záplavy se dotkly stovek farem. Některé jsou stále pod vodou, jiné jsou na suchu a tisíce zvířat zahynuly. Nicméně mnohá další se teď nacházejí v těžké pozici,“ vysvětlila ministryně. Kromě dostupnosti veterinářů řeší úřady i dopravu potravy pro přeživší zvířata. Na drůbežích farmách v zaplavené oblasti se každoročně vylíhne více než 10 milionů kuřat a nachází se zde desítky mléčných farem s necelými 10 tisíci krav.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama