CNN Prima News záplavy

záplavy

Výpis příspěvků ke štítku „záplavy“

Nejhorší katastrofa za 80 let. Kvůli povodním v Kazachstánu bylo evakuováno sto tisíc lidí

V Kazachstánu si povodně způsobené jarním táním vynutily evakuaci více než 96 tisíc obyvatel, z toho téměř třetinu, 31 tisíc, představují děti, uvedl ve středu podle kazachstánského portálu Tengrinews.kz Sajpaš Jerasyl z ministerstva pro mimořádné situace. S nasazením vrtulníků se podařilo zachránit 2 823 lidí, včetně 865 dětí, dodal.

Katastrofické protržení hráze v Rusku: Voda zaplavila 4400 domů, evakuovány jsou tisíce lidí

Aktualizováno

Více než 4400 domů zaplavila voda z protržené hráze ve městě Orsk v Orenburské oblasti na jihu Ruska. Přes 1100 lidí, včetně 331 dětí, se z tohoto města muselo evakuovat, v celé oblasti je evakuovaných více než 4300. Hlášeni jsou nejméně dva mrtví. S odvoláním na úřady o tom v sobotu informovala agentura TASS, která citovala odborníky, podle nichž se podobné záplavy v regionu objevují jednou za 100 let.

Kalamita ve Velké Británii: Děti musely tlačit autobus. Země je pod vodou nebo v zajetí ledu

Počasí v Česku je sice skoro jarní, ale není tomu tak všude v Evropě. Zavřené školy, zrušené vlakové spoje a desítky dopravních nehod. To vše zakoušejí Britové. Zatímco střed a jih ostrovů trápí povodně, Skotsko zasáhla sněhová bouře, která proměnila krajinu v ledové království. Nevšední zážitek si při tomto šeredném počasí ale připsaly děti v Sheffieldu, roztlačily zde dvoupatrový autobus.

Bouře Jitka pustoší sever Německa, zasáhne i Česko. Hrozí vichr, mrznoucí srážky a ledovka

Zrušené trajekty, přerušená železniční a silniční doprava, vyvrácené stromy a desítky nehod. Tak vypadá aktuálně situace na severu Německa, které pustoší bouře Jitka. Ta s sebou přináší nejen silný vítr, který v nárazech dosahuje rychlosti 110 km/h, ale také intenzivní déšť. Bouře ovlivňuje počasí i v tuzemsku, kde na některých místech fouká o rychlosti až 80 km/h. Vítr bude Česko sužovat i v dalších dnech a současně by měly v pátek padat mrznoucí srážky. V sobotu nás pak čeká ledovka.

Česku hrozí povodně. Labe je v Děčíně na nejvyšším stupni, hladina stoupá i jinde

Hladina Labe v Děčíně dosáhla ve čtvrtek večer třetího, nejvyššího stupně povodňové aktivity. Dál pozvolna stoupá i výška hladina řeky v Ústí nad Labem a Litoměřicích, vyplývá to z informací Povodí Labe. Voda se v některých úsecích dostala na cyklostezku podél řeky. Zavřena je cesta z Děčína na Dolní Žleb a neprůjezdný je v Děčíně podjezd Četransu v Malšovicích.

Hrozba povodní v Česku. V Krumlově už rozváží pytle s pískem, hladiny se zvedají i na Labi

Hladina Vltavy v Českém Krumlově vystoupala přes noc na třetí stupeň povodňové aktivity. Město to očekávalo, protože se zvýšil odtok z Lipna. Pracovníci technických služeb začali ráno po městě rozvážet pytle s pískem na riziková místa, řekl starosta Alexandr Nogrády (ANO). Výstraha meteorologů před rozvodněním toků platí v oblastech kolem Labe, řeky Moravy a také kolem dolních toků Ohře a Vltavy. Povodňový stav ráno platil na 48 místech v zemi.

Velká voda v Brně zaskočila stavební firmu, bagr v korytě zaplavila až po střechu

Velké množství vody, které protéká od pondělí v Brně Svratkou, zaskočilo stavební firmu, jež pracuje na úpravách břehů a protipovodňových opatření podél ulice Poříčí. Jeden z bagrů zůstal v korytě a v úterý už z něj čnělo jen několik desítek centimetrů, většina stroje zůstala pod vodou. Hasiči ještě v pondělí asistovali snaze bagristy dostat se z koryta se strojem ven, úspěšná však nebyla, řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák. Podle mluvčí stavební společnosti OHLA ŽS Ivy Cachové je stroj zabezpečený proti úniku provozních náplní.