reklama
CNN Prima News záplavy

záplavy

Výpis příspěvků ke štítku „záplavy“

Ledničky, nábytek, hračky nebo záclony. V Belgii zasypávají dálnici monstrózní skládkou

Bývalá belgická dálnice A601 pomalu mizí pod tunami odpadu. Už je ho na ní osm kilometrů dlouhý pás, celkem se tam vyvezlo přes 90 tisíc tun rozbitých nebo nepotřebných věcí. Celá záležitost je o to kurióznější, že smetiště mají na starost stejné úřady, které k dálnici věci svážejí. Valonskou částí země se totiž nedávno prohnaly povodně a lidé tak vyklízeli svá obydlí. Jenže postupně už neměli kam.

New York pod vodou, 22 mrtvých. Mezi oběťmi silných bouří je i dvouleté dítě

Aktualizováno

Nejméně 22 mrtvých si vyžádaly v New Yorku a New Jersey bleskové záplavy, déšť a silný vítr, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu, uvedla stanice CNN. Devět obětí hlásí New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu. Oblast kromě záplav zasáhla i tornáda. Přes 220 tisíc lidí bylo bez proudu. Prezident Joe Biden slíbil regionům postiženým přírodními pohromami veškerou pomoc.

Řádění hurikánu Ida má první oběť, milion lidí je bez elektřiny. Živel už zeslábl

Hurikán Ida, který v neděli dorazil nad americký stát Louisiana jako hurikán čtvrté kategorie, si vyžádal první oběť a postupně zeslábl na nejnižší stupeň. Stále ho ale provází vítr o síle 155 kilometrů v hodině a vydatné srážky. Bez dodávek elekřiny je podle televize CNN ve státech Mississippi a Louisiana asi milion odběratelů, včetně celého města New Orleans. Elektřinu v New Orleans mají jen majitelé vlastních generátorů.

Mexiko zasáhl hurikán Nora, na Louisianu se žene silnější Ida. Hrozí povodně i sesuvy půdy

K západnímu pobřeží Mexika dorazil hurikán Nora, který podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) může ve státě Jalisco způsobit bleskové povodně a sesuvy půdy. Ještě mnohem nebezpečnější bude podle meteorologů hurikán Ida, který se Mexickým zálivem blíží k americkému státu Louisiana a který má v následujících hodinách podstatně zesílit.

K New Yorku dorazil Henri, zeslábl na tropickou bouři. Záplavy v Tennessee mají 22 obětí

Na východní pobřeží USA dorazila tropická bouře Henri, která zeslábla z hurikánu první kategorie. Pobřeží se bouře dotkla na Rhode Islandu. 120 tisíc domácností v oblasti je bez elektřiny, v newyorském Central Parku přerušili koncert pro 60 tisíc diváků. Varování platí jak před silným větrem, tak před záplavami. Ty mezitím postihly 1 500 kilometrů vzdálené Tennessee, kde už si vyžádaly 22 obětí.

Řádění ničivého živlu OBRAZEM: Turecko sčítá oběti záplav, pohřešovaných jsou stovky

Bleskové záplavy na severu Turecka, které ve středu zasáhly tři černomořské provincie, si vyžádaly již 38 obětí. O tragické bilanci na svém Twitteru informoval ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Turecký úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací AFAD oficiálně uvádí, že se pohřešuje jedna osoba. Opoziční poslanec za nejhůře zasaženou provincii Kastamonu ale v pátek řekl, že pohřešovaných jsou nejspíše desítky až stovky.

reklama