reklama

Menšiny jsou popichovány extrémní levicí k nenávisti vůči naší civilizaci, míní Tomský

Naše civilizace je nejtolerantnější na světě, míní politolog a historik Alexander Tomský. Anglická společnost jako celek podle něj rasistická není, Winston Churchill je jeden z největších hrdinů, přičemž rasistou v žádném případě nebyl. Historik také vnímá šílenou vlnu nenávisti vůči naší vlastní historii. O kácení pomníků, rasismu ve Velké Británii nebo o přepisování historie promluvil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama

Protesty a nepokoje se po smrti Afroameričana George Floyda rozšířily i do Velké Británie – a spolu s nimi i ničení a odstraňování soch osobností s kontroverzní minulostí. Piedestaly rukama demonstrantů i úřadů již opustilo několik monumentů obchodníků a politiků, kteří se podíleli na obchodu s otroky a vykořisťování britských kolonií.

Je moudré vztyčovat někomu sochy? „No asi to moudré dnes už není. Ten vtip je v tom, že tady máme šílenou vlnu nenávisti vůči naší historii. A historie nikdy není černobílá,“ reagoval Tomský.

K tématu

„Naše civilizace byla úžasná. Je nejtolerantnější ze všech civilizací na světě,“ uvedl politolog a poukázal například na srovnání se třetím světem, jaká je diskriminace a násilí tam.

Tomský dále řekl, že v Anglii jsou menšiny popichovány extrémní levicí k nenávisti vůči celé naší civilizaci. Britská společnost podle něj rasistická jako celek není, ačkoliv souhlasil, že vždycky a všude existují okrajové případy: „V každé společnosti existují nepatrné menšiny nenávistníků.“

Churchill podle Tomského nebyl rasista

„Sochy se vztyčují významným mužům země, nikoliv obětem,“ reagoval na nápad založení pomníku v Británii věnovaného černému teenagerovi, který byl zavražděn v Londýně v roce 1993. „To bychom tady zamořili pomníkama. To je nesmysl. Žijeme v době absurdních nesmyslů,“ pokračoval.

A otázka přišla i na Winstona Churchilla, jehož sochy posprejovávají příznivci hnutí Black Lives Matter nápisy, že byl rasista. Stalo se tak v Londýně i v Praze. „Je to hrdina druhé světové války. Možná zachránil celou západní civilizaci… Je to jeden z největších hrdinů a rozhodně nikdy nebyl rasista,“ uvedl Tomský. Imperialistou však podle něj byl. „Nemůžeme revidovat dějiny. Pokud to budeme dělat, tak jsme se zbláznili. Dějiny jsou dějiny,“ dodal.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Rebelie hospodských proti vládním nařízením. Kde všude je v sobotu otevřeno?

Rebelie hospodských proti vládním nařízením. Kde všude je v sobotu otevřeno?

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Majitel pivovaru Malý Janek a jeden z hlavních iniciátorů akce Jiří Janeček CNN Prima NEWS řekl, že hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat.

Byznys

ON-LINE: Rebeluje přes 200 hospod. Počkáme na policii a budeme pokračovat, říkají

Živě ON-LINE: Rebeluje přes 200 hospod. Počkáme na policii a budeme pokračovat, říkají

  • Aktualizováno

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
Při demonstracích na podporu Navalného zatkli přes 1600 lidí včetně jeho ženy
Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér
Další články
reklama
reklama