reklama

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09) odešel z Poslanecké sněmovny, jelikož se nechystá kandidovat v říjnových volbách. Jeho odchod tak urychlilo brzké vyhlášení voleb prezidentem Milošem Zemanem. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že jeho odchod ze Sněmovny neznamená odchod z politiky. Podle bývalého premiéra Mirka Topolánka by byl Kalousek dobrým prezidentem.

reklama

„Musím se něčím živit, jsem mladý a cítím se v plné síle. Je několik variant, ale chci se rozhodnout s čistou hlavou, dám si pár dní pauzu,“ řekl bývalý ministr financí. Zároveň však uvedl, že jeho odchod ze Sněmovny nemusí znamenat odchod z politiky. „Odešel jsem z Poslanecké sněmovny, ale to neznamená, že nebudu dělat politiku,“ uvedl.

K tématu

Topolánek: Škoda, že Kalousek není ženská

Podle Topolánka by byl Kalousek dobrým prezidentem. „Pevně doufám, že Kalousek z politiky neodchází. Já mám pár vizí: Byl by výborný premiér, což vypadá jako nepředstavitelné, dovedu si ho představit jako prezidenta a nebo někde ve velké finanční instituci – dokáže se pohádat téměř s každým a pak si podat ruku, což dnešní politici nemají,“ řekl v pořadu CNN Prima NEWS Topolánek.

Poklonu Kalouskovi Topolánek vystřihnul už dříve během dne ve vysílání CNN Prima NEWS. „Legenda a poslední mohykán pořádné politiky Miroslav Kalousek odchází z veřejného života. Použil bych termín poodstoupil, to mi připadá nejvhodnější,“ uvedl.

„My jsme k sobě vždycky měli blízko. To je prostě chemie, škoda, že není ženská,“ poznamenal dále bývalý předseda vlády, který se v minulosti proslavil například tím, že na Kalouska ukázal vztyčený prostředníček.

Konec souvisí se začátkem kampaně, tvrdí Kalousek

Z funkce Kalousek v úterý odešel ze Sněmovny kvůli nedávnému vyhlášení parlamentních voleb. „Rozhodnutí jsem udělal, protože začala volební kampaň. Pokládám za takticky správné, aby tam mluvili poslanci, kteří budou kandidovat,“ řekl.

Uvedl také, proč si vybral právě úterní jednání. „Dnes začínala jednat Sněmovna a přišlo mi slušné se rozloučit. Odcházím v moment, který jsem si nevybral. Když nekandiduji, pokládám za správné, abych tam nevystupoval. Volební kampaň začala 1. ledna a šlo tedy o první den, kdy jsem to mohl učinit,“ vysvětlil.

Kalousek již v létě loňského roku oznámil, že se nechystá kandidovat. „V létě jsem zdůvodnil, proč jsem se rozhodl nekandidovat – chtěl jsem pomoci vzniku koalice, ke které jsem vyzýval už v roce 2016. Ukončení mandátu souvisí se začátkem kampaně,“ řekl bývalý předseda TOP 09.

Zároveň své kolegy pochválil právě za vznik koalice. „TOP 09 by se dostala do Sněmovny i samotná, ale byla by tam jen proto, aby tam byla. Je potřeba vytvořit politickou sílu a jsem rád, že se vytvořily dva demokratické bloky a že oba mají potenciál, aby uspěly a pak spolu vytvořily demokratickou vládu,“ sdělil.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama