CNN Prima News uzavírání škol

uzavírání škol

Výpis příspěvků ke štítku „uzavírání škol“

Rozdílná pravidla pro školy? V Rokycanech se střední školy zatím zavírat nebudou

Studenti středních škol si od pondělí po dobu minimálně čtrnácti dní posedí doma. Týká se to středoškoláků v okresech, které jsou na takzvaném semaforu znázorněny červenou a oranžovou barvou. Pravidla ale neplatí všude. Například Rokycansko bylo ještě ráno zelené. Odpoledne se barva změnila, studenti středních škol by tak měli zůstat v pondělí doma. Po domluvě s hygienou to ale bude jinak.

Školy se snad nezavřou, do karantén ale budou chodit celé třídy, říká šéf ředitelů ZŠ

Aktuální uzavření Základní školy Aleše Hrdličky v ostravské Porubě vedlo k tomu, že na všech školách v tomto městském obvodě se měly ve společných prostorách nosit roušky. To nakonec ale stejně nastane všude. Celoplošné nošení roušek ve společných prostorách škol kromě tříd bude platit v celé ČR od 10. září. Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý ale doufá, že na podzim školy příliš zavírat nebudou. Očekává nicméně, že přibude tříd, které budou muset do karantény.

V Ostravě, Děčíně i na Vysočině se uzavírají mateřské a základní školy

Základní škola Aleše Hrdličky v Ostravě je na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Jeden ze zaměstnanců byl pozitivně testován na koronavirus, další mají nařízenou karanténu. Přibližně 200 dětí nesmí až do odvolání do školek ani v Děčíně. Město rozhodlo o uzavření čtyř mateřských škol. A kvůli prokázanému COVID-19 je v karanténě i jedna ze tříd ZŠ Seifertova v Jihlavě a zhruba šedesát dětí z 2. základní školy v Mladé Boleslavi.