reklama

Rozdílná pravidla pro školy? V Rokycanech se střední školy zatím zavírat nebudou

Studenti středních škol si od pondělí po dobu minimálně čtrnácti dní posedí doma. Týká se to středoškoláků v okresech, které jsou na takzvaném semaforu znázorněny červenou a oranžovou barvou. Pravidla ale neplatí všude. Například Rokycansko bylo ještě ráno zelené. Odpoledne se barva změnila, studenti středních škol by tak měli zůstat v pondělí doma. Po domluvě s hygienou to ale bude jinak.

reklama

Z toho, že dvě rokycanské střední školy dostaly od hygieniků výjimku, se radují studenti i učitelé. „Vnímám to velmi pozitivně a vím, že většina studentů také. S distanční výukou máme zkušenost, někdy ale byla spíš efektní, než efektivní,“ řekla učitelka Hana Kneifelová.

K tématu

Gymnázium a střední odbornou školu Rokycany navštěvuje kolem 500 studentů. Podle studentů, které čeká tento školní rok maturita, je výuka ve škole velmi důležitá. „Řekněme si to na rovinu: Distanční výuka není na takové úrovni, aby nás dokázala připravit na maturitní zkoušku,“ uvedla studentka čtvrtého ročníku gymnázia Tereza Otcová.

„Je to úplně nejlepší věc, co jsme mohli čekat, protože už jsme si distanční výuku zkusili. Bohužel jsem se setkala i s tím, že někteří učitelé na to nebyli připraveni. Neuměli tolik s počítači nebo s technologiemi,“ řekla další studentka oktávy Lucie Schwarzová.

Radost, že se výuka na škole nezrušila, má i ředitel gymnázia a SOŠ Rokycany Pavel Vlach. „My semafor sledujeme, KHS ho aktualizuje každý čtvrtek a my pak informace dostáváme jak od zřizovatele, tak datovou schránkou,“ popsal.

Nepřehledné informace?

Výuka funguje normálně i na Střední škole Rokycany. Navštěvuje ji kolem 430 studentů. Podle slov ředitelky Ireny Vostré zhruba deset procent z nich mělo s distanční výukou problém. Doma nemají dostatečné zázemí pro připojení na internet.

Semafor ministerstva zdravotnictví je podle Vostré nepřehledný. „Nevím ani, kde mám semafor hledat. Distanční výuka je opravdu problém a já jsem neviděla smysl v tom, že na odborný výcvik by (studenti) měli do školy chodit, ale škola by nefungovala,“ řekla Vostrá.

K tématu

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) ale pravidla jsou jasná a logická. „Když se diskutovalo, co je rizikové a co není rizikové, byl tady silný tlak z úrovně jak ministerstva školství, tak jednotlivých subjektů, že praktická výuka je výrazně nutná a s tím já souhlasím,“ řekl na tiskové konferenci.

Pokud by měly rokycanské školy přejít na on-line výuku, dozví se to nejdřív od tamních hygieniků.

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama