reklama

V červenci zažijeme klasické české léto bez extrémních veder, ke konci měsíce zaprší

Dá se říci, že první prázdninový měsíc si co do počasí přichystal klasické české léto. Teploty mají stoupat většinou k 25 stupňům, krátkodobě i přes 30. Koncem měsíce se podle výhledu meteorologů mírně ochladí a bude víc pršet.

reklama

„Týdenní teploty se v červnu udržovaly většinou kolem dlouhodobého normálu. Tento trend bude pokračovat i v následujícím období,“ píše Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v dlouhodobé předpovědi s tím, že denní maxima by se měla pohybovat většinou kolem 25 °C, krátkodobě mohou přesáhnout i hranici 30 °C.

Během třetí červencové dekády dojde k mírnému ochlazení, které se udrží až do začátku srpna. „Celkově období od 6. července do 2. srpna by jako celek mělo skončit teplotně v normálu,“ potvrzuje předpověď slova o klasickém českém létu.

Červnové lijáky už se opakovat nebudou

Vysoké až extrémní srážkové úhrny z června by se už v červenci neměly opakovat. V prvních dvou předpovědních týdnech by se úhrn srážek měl pohybovat většinou pod dlouhodobým normálem. „O něco více srážek se očekává během poslední červencové dekády. Celkově bude období od 6. července do konce měsíce srážkově podnormální, popřípadě na spodní hranici dlouhodobého srážkového normálu,“ říkají meteorologové.

„Měsíční výhled počasí nemůže postihnout větší kolísání teplot v jednotlivých dnech a ani extrémní hodnoty předpovídaných prvků, ale zaměřuje se na týdenní průměry,“ vysvětluje ČHMÚ k přesnosti dlouhodobé předpovědi.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama