reklama

V červenci zažijeme klasické české léto bez extrémních veder, ke konci měsíce zaprší

Dá se říci, že první prázdninový měsíc si co do počasí přichystal klasické české léto. Teploty mají stoupat většinou k 25 stupňům, krátkodobě i přes 30. Koncem měsíce se podle výhledu meteorologů mírně ochladí a bude víc pršet.

reklama

„Týdenní teploty se v červnu udržovaly většinou kolem dlouhodobého normálu. Tento trend bude pokračovat i v následujícím období,“ píše Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v dlouhodobé předpovědi s tím, že denní maxima by se měla pohybovat většinou kolem 25 °C, krátkodobě mohou přesáhnout i hranici 30 °C.

Během třetí červencové dekády dojde k mírnému ochlazení, které se udrží až do začátku srpna. „Celkově období od 6. července do 2. srpna by jako celek mělo skončit teplotně v normálu,“ potvrzuje předpověď slova o klasickém českém létu.

Červnové lijáky už se opakovat nebudou

Vysoké až extrémní srážkové úhrny z června by se už v červenci neměly opakovat. V prvních dvou předpovědních týdnech by se úhrn srážek měl pohybovat většinou pod dlouhodobým normálem. „O něco více srážek se očekává během poslední červencové dekády. Celkově bude období od 6. července do konce měsíce srážkově podnormální, popřípadě na spodní hranici dlouhodobého srážkového normálu,“ říkají meteorologové.

„Měsíční výhled počasí nemůže postihnout větší kolísání teplot v jednotlivých dnech a ani extrémní hodnoty předpovídaných prvků, ale zaměřuje se na týdenní průměry,“ vysvětluje ČHMÚ k přesnosti dlouhodobé předpovědi.

Další hlavní zprávy

reklama
V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
Další články
reklama
reklama