Oblast v centrální části Chorvatska kolem města Sisaku, kterou nejvíce postihlo úterní ničivé zemětřesení, v noci na čtvrtek pocítila další následné otřesy. Kvůli nim jsou obyvatelé nadále v obavách. Slovinská jaderná elektrárna Krško, která se kvůli zemětřesení v sousední zemi zastavila, je podle agentury STA opět v provozu.
Evropské seismologické centrum EMSC oznámilo, že v prostoru města Petrinja zaznamenalo v noci na čtvrtek záchvěvy o síle 3,8 a 3,1 stupně. Úterní zemětřesení dosáhlo 6,4 stupně a způsobilo značné škody zejména v Petrinji, ale také v blízkém župním správním středisku Sisaku a v dalším městě Glině. Škody ale napáchalo i jinde, včetně Záhřebu, a cítit bylo v řadě okolních zemích, mezi nimi i v Česku a na Slovensku.
Prakticky srovnána se zemí je vesnice Majske Poljane, ležící nedaleko Gliny. O život v této obci přišlo pět ze sedmi obětí katastrofy. První ohlášená oběť, dvanáctiletá dívka, zemřela v Petrinji. Další člověk zahynul v kostele v obci Žažina u Sisaku. Zranění utrpělo několik desítek lidí.
Postižená oblast asi 50 kilometrů jihovýchodně od Záhřebu se chvěje už od pondělí, kdy nejsilnější otřes dosáhl intenzity 5,1 stupně. Do středečního odpoledne seismologové zaznamenali v rozmezí 58 hodin 66 otřesů. Právě kvůli trvajícím následným otřesům tamní obyvatelé dál zůstávají mimo domy a noci tráví v autech, ve stanech či na jiných bezpečných místech, která zajistily úřady.
Mezi země, které zemětřesení také pocítily, patří Slovinsko, kde se z bezpečnostních důvodů automaticky zastavila jaderná elektrárna Krško. Agentura STA ve čtvrtek informovala, že v noci na čtvrtek elektrárna provoz obnovila. Zatím běží po testech bez problémů na padesát procent kapacity a zřejmě ještě ve čtvrtek přejde na plný výkon.