Poplach v Harrachově. Vlak na trati začal hořet, zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Hasiči zasahovali ve středu u požáru vlaku v Harrachově-Mýtinách. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Kvůli ohni byl zastaven provoz na trati a k jeho obnově došlo až po několika hodinách.

K požáru vlaku v Harrachově-Mýtinách vyrážely čtyři hasičské jednotky ve středu krátce před polednem. Hasiči vlak zajistili proti pohybu, kromě strojvedoucího ve vlaku nebyli žádní jiní pasažéři.

Při zásahu spolupracovali hasiči Libereckého kraje a Správy železnic. Na místě také pomáhaly jednotky dobrovolných hasičů z Harrachova. Zhruba po hodině začali v dýchací technice rozebírat plášť vlakové soupravy a s pomocí termokamery dohledávali a dohašovali skrytá ohniska požáru.

Po necelých třech hodinách byl provoz na trati obnoven.

Podle mluvčí Českých drah Gabriely Novotné požár vznikl v prvním ze dvou vozidel, která tvořila vlak. Strojvedoucímu se následně podařilo nezasažený vůz odpojit. Nešlo přitom o pouhý dým, z vozu šlehaly plameny.

Tagy:
požár vlak hasiči Liberecký kraj strojvedoucí plameny České dráhy trať Harrachov požár Správa železniční dopravní cesty sbor dobrovolných hasičů