Koronavirus v Indii: V Novém Dillí se otevřela nová nemocnice pro tisíce nakažených

Indie otevřela v souvislosti s bojem proti koronaviru jednu z největších nemocnic na světě. V současnosti se do ní vejdou dva tisíce pacientů, ale od středy by měl být počet lůžek až pětkrát větší.

Nově vybudované zdravotnické středisko s názvem Sardar Patel COVID se nachází v hlavním indickém městě Novém Dillí. „Zařízení nabídne místním obyvatelům obrovskou úlevu,“ uvedl na Twitteru indický ministr vnitra Amit Shah. Také potvrdil, že správu a provoz střediska bude mít na starosti Indo-tibetská pohraniční policie (ITBP).

„Tleskám odvážnému personálu ITBP. Jejich odhodlání sloužit národu a obyvatelům Nového Dillí je obdivuhodné,“ dodal Shah, který společně se starostou hlavního města Arvindem Kejriwalem navštívili středisko již v sobotu, tedy den před oficiálním otevřením.

Místo je pro každého osmého

Počet lidí nakažených koronavirem překročil v Indii během pátku půl milionu poté, co za jeden den přibylo přes 18 tisíc nových případů. V samotném jednadvacetimilionovém Novém Dillí je infikovaných více než 80 tisíc osob, v nemocnici bude tedy místo přibližně pro každého osmého.

Tagy: