reklama

Vašo Patejdl prozradil budoucnost Elánu. Skončila kapela definitivně?

Vašo Patejdl nepropadá panice ze současné situace nejen na umělecké scéně a dál se věnuje tvorbě. Připravil například vysněné vánoční album. Jako jeden ze zakladatelů legendární skupiny Elán také prozradil, jak to s nimi vypadá do budoucna, jestli se definitivně rozloučili a jaká mezi členy kapely panuje nálada.

reklama

Stejně jako pro mnoho jiných umělců není ani pro Vaša Patejdla tento rok po pracovní stránce příliš veselý. „V tomto období jsem měl být na nějakým vánočním koncertě, který jsem připravoval celý rok, tak doufám, že příští rok už ty koncerty budou,“ řekl zklamaně Vašo.

K tématu

Slovenský hudebník tráví teď spoustu času ve svém studiu a snaží se pracovat na smysluplných projektech a jedním takovým je například vánoční album. „Napadlo mě to až před Vánocemi, takže bylo pozdě, ale všechno zlé je pro něco dobré, takže když přišla korona, tak mě napadlo udělat konečně to vánoční CD,“ pochlubil se.

U Vaša Patejdla jsou posluchači zvyklí především na slovenštinu. Momentálně se zcela výjimečně rozhodl pro češtinu. „Ve slovenštině to není problém, protože to mám vyzkoušené. V češtině to byl takový můj první pokus, a tak doufám, že jsem to úplně nezkazil,“ dodal zpěvák.

Nejenže začal česky zpívat, ale řadu let v česku i žije. „Já jsem se do Prahy odstěhoval asi před sedmi nebo osmi lety s mojí druhou manželkou. Mám tu hodně práce. Kdysi jsem jezdil z Bratislavy do Prahy. Teď jezdím z Prahy do Bratislavy,“ vysvětlil.

Konec legendární kapely Elán

S Bratislavou dřív muzikanta pojila i legendární kapela Elán. S tím už je teď ale nejspíš konec. „Jožo Ráž dlouhé roky říkal, že chce skončit, tak jsme se dohodli, že to uděláme opravdu, aby nám lidé věřili, že je to pravda. Elán před dvěma lety skončil a my od té dobyt nemáme žádné aktivity a ani nic neplánujeme,“ prozradil razantně Vašo Patejdl.

„Samozřejmě si zavoláme na narozeniny a svátky. Dostáváme nabídky, abychom hráli nebo někde vystoupili, takže to konzultujeme. Ale určitě jsme zůstali kamarádi a píšeme si, voláme si,“ vysvětlil Patejdl, který byl jedním ze zakladatelů skupiny.

Hudebník je i přes pandemii dobře naladěný a těší se Vánoce. „Je to krásný svátek, který začíná těmi bláznivými nákupy a dárečky a potom je to ta klasika. Papáme kapra a díváme se na pohádky,“ řekl na závěr slovenský umělec.

K tématu

Tagy: Elán Jožo Ráž Vašo Patejdl Ján Baláž vánoční písně

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama