reklama

Vašo Patejdl prozradil budoucnost Elánu. Skončila kapela definitivně?

Vašo Patejdl nepropadá panice ze současné situace nejen na umělecké scéně a dál se věnuje tvorbě. Připravil například vysněné vánoční album. Jako jeden ze zakladatelů legendární skupiny Elán také prozradil, jak to s nimi vypadá do budoucna, jestli se definitivně rozloučili a jaká mezi členy kapely panuje nálada.

reklama

Stejně jako pro mnoho jiných umělců není ani pro Vaša Patejdla tento rok po pracovní stránce příliš veselý. „V tomto období jsem měl být na nějakým vánočním koncertě, který jsem připravoval celý rok, tak doufám, že příští rok už ty koncerty budou,“ řekl zklamaně Vašo.

Slovenský hudebník tráví teď spoustu času ve svém studiu a snaží se pracovat na smysluplných projektech a jedním takovým je například vánoční album. „Napadlo mě to až před Vánocemi, takže bylo pozdě, ale všechno zlé je pro něco dobré, takže když přišla korona, tak mě napadlo udělat konečně to vánoční CD,“ pochlubil se.

U Vaša Patejdla jsou posluchači zvyklí především na slovenštinu. Momentálně se zcela výjimečně rozhodl pro češtinu. „Ve slovenštině to není problém, protože to mám vyzkoušené. V češtině to byl takový můj první pokus, a tak doufám, že jsem to úplně nezkazil,“ dodal zpěvák.

Nejenže začal česky zpívat, ale řadu let v česku i žije. „Já jsem se do Prahy odstěhoval asi před sedmi nebo osmi lety s mojí druhou manželkou. Mám tu hodně práce. Kdysi jsem jezdil z Bratislavy do Prahy. Teď jezdím z Prahy do Bratislavy,“ vysvětlil.

Konec legendární kapely Elán

S Bratislavou dřív muzikanta pojila i legendární kapela Elán. S tím už je teď ale nejspíš konec. „Jožo Ráž dlouhé roky říkal, že chce skončit, tak jsme se dohodli, že to uděláme opravdu, aby nám lidé věřili, že je to pravda. Elán před dvěma lety skončil a my od té dobyt nemáme žádné aktivity a ani nic neplánujeme,“ prozradil razantně Vašo Patejdl.

„Samozřejmě si zavoláme na narozeniny a svátky. Dostáváme nabídky, abychom hráli nebo někde vystoupili, takže to konzultujeme. Ale určitě jsme zůstali kamarádi a píšeme si, voláme si,“ vysvětlil Patejdl, který byl jedním ze zakladatelů skupiny.

Hudebník je i přes pandemii dobře naladěný a těší se Vánoce. „Je to krásný svátek, který začíná těmi bláznivými nákupy a dárečky a potom je to ta klasika. Papáme kapra a díváme se na pohádky,“ řekl na závěr slovenský umělec.

Tagy:
Elán Jožo Ráž Vašo Patejdl Ján Baláž vánoční písně
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté porazili Írán, v tenise drtí Plíšková
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté porazili Írán, v tenise drtí Plíšková

Třetí olympijský den a druhý den soutěží o postupy i medaile. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté vítězstvím nad Íránem, byť ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Napětí se nevyhne ani tenisovému kurtu, byť Karolína Plíšková zatím přesvědčivě drtí svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Později do boje nastoupí i Petra Kvitová či debl Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ve dvouhře pak znovu Kvitová a Tomáš Macháč.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.

Proti zdravotnické diktatuře. Ve Francii protestovalo 160 tisíc lidí, zasahovala policie

Ve městech napříč Francií se v sobotu konaly desítky demonstrací proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá. Zapojilo se do nich přes 160 000 lidí, z toho 11 000 v Paříži, uvedlo ministerstvo vnitra. Původně se odhadovala celková účast kolem 110 000 osob. V metropoli a v Lyonu se demonstranti střetli s policií, která použila slzný plyn, uvedla televizní stanice BFM.

Být lesbickou černoškou, nestalo by se to. Propuštění muži vyhráli spor o diskriminaci

Neobvyklý případ diskriminace na základě pohlaví řešil anglický soud. Pracovníci reklamní agentury J. Walter Thompson (JWT), Chas Bayfield a Dave Jenner byli spolu s dalšími třemi kolegy propuštěni, protože jsou muži. Kreativní ředitelka společnosti Jo Wallaceová totiž slíbila, že vymaže zakořeněnou pověst agentury, která je plná „bílých, britských, heterosexuálních mužů“. Následný spor s firmou u soudu dva propuštění zaměstnanci vyhráli.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama