CNN Prima News veřejná sbírka

veřejná sbírka

Výpis příspěvků ke štítku „veřejná sbírka“

V patnácti měsících nestojí a nechodí. Kvůli onemocnění SMA Eleonorce ochabují svaly

6. listopadu 2022 08:21

Roční Eleonorka vypadá na první pohled jako zdravá holčička. Bohužel v necelém roce jí lékaři diagnostikovali vážné genetické degenerativní onemocnění – spinální muskulární atrofii (SMA). Pro rodinu to byl obrovský šok, protože holčička se vyvíjela jako zdravé dítě. Nikole Trč Jakobi (30 let) a jejímu manželovi se během jednoho dne otočil život vzhůru nohama. Co všechno zahrnuje léčba tohoto onemocnění, které nelze plně vyléčit, ale pouze zpomalit jeho progres?

PŘEHLEDNĚ: Co potřebují Ukrajinci a kam to odnést? Seznam míst blízko vašeho bydliště

26. února 2022 23:03
Aktualizováno

Českem se valí lavina solidarity. Lidé i organizace pořádají sbírky, v nichž shromažďují především léky, trvanlivé potraviny, spacáky a karimatky. Informace se často mění, přinášíme proto přehled důležitých míst a kontaktů. Většina sbírek je zatím naplánována na víkend nebo maximálně do úterý. Organizátoři žádají, aby si lidé pozorně přečetli, co je třeba přinést, a nenosili nic jiného. Článek postupně aktualizujeme.

Odporná krádež na trzích. Zloděj okradl handicapovanou prodavačku o celou tržbu

23. prosince 2021 16:13

Liberečtí policisté vyšetřují jen těžko pochopitelnou krádež na adventních trzích. Zatím neznámý zloděj odcizil batoh handicapované prodavačce ve stánku s výrobky. Zmizela tržba za celý den i speciální čtečka kódů a tiskárna účtenek. Pro organizaci Tulipán, která dává práci desítkám handicapovaných lidí, je to velká rána. Lidé mohou sdružení pomoci tak, že pošlou libovolný finanční obnos na transparentní účet. Jeho číslo najdete níže v článku.

Tělo sedmiletého Davida při koupání napadl parazit požírající mozek. Za pár dnů zemřel

17. srpna 2021 07:14

Rodinu z kalifornského okresu Tehama County potkala tragická událost. Koncem července se vyrazila koupat k místnímu jezeru, když tělo sedmiletého chlapce Davida Pruitta napadl nebezpečný parazit, který pronikl až do jeho mozku. Chlapec po několika dnech v nemocnici zemřel. Jeho teta vyhlásila veřejnou sbírku, jejíž výnos by pokryl náklady na léčbu i pohřeb Davida.

Dotace po tornádu se o dary ze sbírek nesníží, ujistila Dostálová. Omluvila se za zmatky

7. července 2021 08:29

Dotace z programu Živel se nebudou podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) snižovat o dary z veřejných sbírek. Lidé, kteří jsou pojištění, budou zvýhodněni. Do celkových nákladů na obnovu bydlení se bude počítat místo celého pojistného plnění jen 70 procent. Úpravu doznala také možnost převodů vlastnického práva na byt či dům, nově je budou moci mezi sebou převádět například rodinní příslušníci. Na mimořádném jednání to ve středu schválila vláda, sdělila Dostálová.