reklama
CNN Prima News veřejná sbírka

veřejná sbírka

Výpis příspěvků ke štítku „veřejná sbírka“

Rok od podání nejdražšího léku. Maxík se umí skoro postavit, oslavil i narozeniny

Maxík, který trpí vzácnou vrozenou genetickou chorobou, dělá rok od podání nejdražšího léku na světě velké pokroky. Jeho rodiče zveřejnili na sociálních sítích povzbudivá videa a fotky, na kterých se chlapeček, jenž nedávno oslavil třetí narozeniny, skoro postaví na vlastní nohy nebo hraje na xylofon. Spinální svalová atrofie (SMA) vede u dětí k postupnému ochabování svalstva a výrazně zkracuje věk dožití. Lék podávaný Maxíkovi má toto zhoršování zdravotního stavu zastavit.

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov

Rodinu Vališových postihla tragédie, tři dívenky přišly o otce a zůstaly s matkou samy. Ze všech stran se na ně nyní hrnou finanční požadavky a matka Nikol, která pracuje jako zdravotní sestra, má strach, že se o vše nedokáže sama postarat. Obavy má i o střechu nad hlavou. Její tři dcery jsou navíc tanečnice, které reprezentovaly Česko na mezinárodních soutěžích. Mají za sebou řadu úspěchů, tento koníček však nepatří zrovna mezi nejlevnější.

Zloději okradli matku s postiženou dcerou den před Vánoci. Odnesli i veškeré dárky

Na dárky pro svou 16měsíční postiženou dcerku šetřila peníze jednadvacetiletá Courtney Farnell téměř rok. Den před Vánoci ji ale čekal šok. Po krátké procházce, na kterou se vydala se svou dcerou, zjistila, že je její byt vzhůru nohama. Zloději je okradli a vzali také veškeré dárky. O jejich příběhu se doslechli lidé, kteří se pokusili dívce Vánoce zachránit a aspoň část peněz pro ni vybrali.

Nadace vybrala školy, kam půjdou Čínou odmítnuté klavíry. Na další můžete přispět

O 11 klavírů, které si po tchajwanské návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila nepřevzal čínský odběratel, byl obrovský zájem. Rodinná nadace Karla Komárka, která je začátkem září od výrobce Petrof koupila, přijala 152 žádostí. Až nyní se rozhodlo, do kterých škol klavíry jako dar poputují. Nadace zároveň vyhlásila veřejnou sbírku, z níž chce financovat piana pro další školy.

Iniciativa Sestřičky sestřičkám: Pomoci ohroženým zdravotníkům může každý z nás

Koronavirová pandemie ukázala, jak nenahraditelná je profese zdravotní sestry. Skupina Prima spustila veřejnou sbírku pro sestřičky za podpory herců seriálu Sestřičky, České asociace sester a Českého červeného kříže. Cílem iniciativy Sestřičky sestřičkám, které Prima darovala milion korun, je vybrat peníze právě pro tyto zdravotníky. Do pomoci se může zapojit každý: příspěvkem na platformě znesnáze21, pomocí SMS nebo na transparentní účet.

reklama