CNN Prima News veřejná sbírka

veřejná sbírka

Výpis příspěvků ke štítku „veřejná sbírka“

Vztek a smutek. Ruská raketa zničila zařízení, na které se skládali i Češi. Zemřeli tři lidé

Ukrajinská lvovská 24. brigáda má za sebou smutný den. Ruské rakety zabily na Donbase tři její vojáky a zničily při tom rehabilitační zařízení společně s pojízdným stomatologickým střediskem, na které se skládali i Češi. Redakci CNN Prima NEWS o tom informoval humanitární dobrovolník Vasyl Kapustej, který zmiňovanou mechanizovanou brigádu dlouhodobě podporuje skrze veřejné sbírky. „Cítím se hrozně. Je to směs vzteku a smutku. Skoro dvouletá práce je pryč,“ řekl reportérovi. Veřejnost vyzval k pomoci vojákům, kteří se na obtížném úseku brání ruské agresi.

Šperky ukrajinské spásy. Díla od žen válečníků z Donbasu jdou v Česku do dražby, ceny rostou

Své muže mají na frontě, doma pomáhají výrobou unikátních šperků. Nyní jdou čelenky a brože vyrobené ukrajinskými manželkami vojáků z mechanizované brigády do improvizované české aukce, které se může zúčastnit každý. Výtěžek z prodeje šperků pak půjde na podporu ukrajinských obránců na bojišti. „Utahuje se kolem nich ruská smyčka, proto jim s naším projektem pomáháme,“ nastínil redakci CNN Prima NEWS iniciátor aukce i veřejné sbírky Vasyl Kapustej. Prozradil také, co dalšího ke šperkům přibude.

Česko se skládá na rodinu navigátorky rallye Krejčíkové. Příbuzní nemají peníze ani na pohřeb

Po smrti závodnice a navigátorky rallye Aleny Krejčíkové, které se stala osudná nehoda při soutěži Rallye Šumava Klatovy, vznikla na platformě Znesnáze sbírka na podporu její rodiny. Krejčíková totiž závodila v týmu se svým manželem, který vůz řídil i při osudné nehodě. Společně prý do závodění vkládali většinu financí, proto nyní její rodina nemá peníze ani na její pohřeb.

Martínek po léčbě dělá pokroky. Rodina viní pojišťovnu z průtahů, ta se však hájí

Martínek se vzácnou genetickou chorobou, na jehož léčbu v zahraničí se ve sbírce vybralo 151 milionů korun, dělá pokroky. Stále ale není jasné, jestli se pojišťovna na jeho léčbě bude nějak podílet. Sbírka vznikla právě kvůli průtahům zdravotní pojišťovny. Rodina chlapce chce s advokátem zabojovat na ministerstvu zdravotnictví i za další pacienty proti byrokratickým postupům.

Martínek je doma, léčba funguje, radují se vděční rodiče. Prozradili další postup

Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou se po operaci v nemocnici ve francouzském Montpellier vrátil zpět do České republiky. Malého Martínka, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali ve veřejné sbírce více než 150 milionů korun, převezla během nedělního odpoledne sanitka z pražského letiště Václava Havla do motolské nemocnice. Rodiče již dříve uvedli, že byl zákrok ve Francii úspěšný.

Prymula: Případ Martínka? Na podobné typy léčby nemáme. Varoval před skandalizací pojišťoven

Pojišťovny nejsou schopny hradit nákladná léčení v případech vzácných onemocnění, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s případem dvouletého Martínka trpícího ojedinělou genetickou poruchou. I přes jednohlasné přání veřejnosti je podle něj nezbytné si uvědomit, že „na to ekonomicky nemáme“. Expert mimo jiné varoval před skandalizací pojišťoven.

Martínek se po operaci probouzí, dohlíží na něj i Krteček. Rodiče poslali dojemné poděkování

Dvouletý Martínek se vzácnou genetickou poruchou, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali ve veřejné sbírce více než 150 milionů korun, se ve středu v nemocnici ve francouzském Montpellier podrobil operaci, oznámil ve čtvrtek zástupce rodiny Zdeněk Joukl. Chlapec se podle něj už probouzí, zatímco na něj dohlížejí rodiče a Krteček. Neurochirurgové během desetihodinového zákroku injekčně aplikovali chlapci do hlavy lék Upstaza. Rodiče dítěte uvedli, že zákrok byl úspěšný, poděkovali lékařům za péči a veřejnosti za podporu. Malý Martin má v nemocnici strávit ještě dva až tři týdny, a pokud pak bude vše v pořádku, vrátí se do České republiky.