reklama

Vešel do obchodu a začalo peklo. Čtrnáctiletý mladík zastřelil tři chlapce, dalšího zranil

V pondělí Texasem otřásla děsivá zpráva. Teprve 14letý chlapec, kterého policisté identifikovali jako Abela Eliase Acostu, je obviněn ze střelby v obchodě u benzinové pumpy v Garlandu. Při svém řádění usmrtil tři dospívající chlapce, čtvrtý, kterého zranil, byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Policisté po střelci nyní pátrají. Jeho otec Richard Acosta se úřadům již přihlásil, svému synovi při činu pomáhal.

reklama

O akci 14letého hocha informoval na tiskové konferenci náčelník garlandské policie Jeff Bryan. Podle kamerových záznamů z venkovních prostor obchodu otevřela osoba v šortkách a bez trika dveře prodejny a začala střílel. Záznam policisté zveřejnili, píše CNN.

„Zbraň, která byla při tomto incidentu použita, byla pistole ráže 40. Měla prodloužený zásobník. Víme, že vystřelil nejméně dvacet nábojů, protože jsme našli nábojnice,“ sdělil Bryan. Za cíl si mladík buď záměrně, či náhodně vybral čtyři dospívající místní chlapce.

Oběti byly identifikovány jako 14letý Xavier Gonzalez, 16letý Ivan Noyala a 17letý Rafael Garcia. Čtvrtý hoch, 15letý chlapec, byl v kritickém stavu převezen do nemocnice, jeho stav je podle posledních informací policie již stabilizovaný.

Policie hned v pondělí vzala do vazby jiného 14letého chlapce. Následně však uvedla, že se nejednalo o hledaného střelce a že byl z vazby propuštěn. Nadále však zůstává zájmovou osobou, neboť o střelbě poskytl důvěrné informace a spolupracoval při vyšetřování.

**Press Release** Directive to Apprehend Obtained For Shooting Suspect in Triple Murder Issue Date: December 29,...

Posted by Garland Police Department on Wednesday, December 29, 2021

Policisté nyní pátrají po Acostovi, který by mohl být podle vyšetřovatelů ozbrojený a nebezpečný. Dosud nebyl nalezen, o pomoc proto žádají veřejnost. Za informace, které povedou k jeho dopadení, nabízejí odměnu pět tisíc dolarů, v přepočtu 110 tisíc korun.

Policistům se zatím přihlásil hledaný řidič bílého pick-upu. Jak se posléze ukázalo, jedná se o otce hledaného mladíka. Tomu při jeho činu pomáhal. K obchodu u benzinové pumpy ho dovezl a po střelbě zase odvezl. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, co mladíka k tak hrůznému činu vedlo.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama