vir

Výpis příspěvků ke štítku „vir“

Moderátorka zemřela po vakcíně AstraZeneca, potvrdila pitva. Zanechala po sobě dceru

26. srpna 2021 15:04

Rozhlasová moderátorka Lisa Shawová zemřela ve 44 letech na následky komplikací způsobených vakcínou proti covidu, ukázala pitva. Očkovaná byla látkou od společnosti AstraZeneca. Její úmrtí konkrétně způsobily krevní sraženiny, které jsou velice vzácným nežádoucím účinkem vakcíny. Ve Velké Británii bylo hlášeno zhruba 300 takových případů, zatímco dávek zdravotníci aplikovali téměř 35 milionů. O případu informoval web BBC.

COVID-19 nemusí pocházet z Číny, tvrdí vědci z Oxfordu. Mohl nečinně ležet kdekoliv

8. července 2020 21:01

Vědec z Oxfordské univerzity Tom Jefferson se domnívá, že mnoho virů leží „spících“ po celém světě a objeví se ve chvíli, kdy jsou pro ně příznivé environmentální podmínky. Stejně tak to mohlo být u nového koronaviru, který se nemusel rozšířit jenom z Číny. Podporuje to i několik vědeckých důkazů, informoval britský deník The Telegraph.

Kyberútoky na nemocnice neustanou ani po koronaviru, varuje expert

21. května 2020 07:25

Kyberútoky, které ohrozily v poslední době například chod některých nemocnic, prý neustanou ani po pandemii. Podle experta na kyberbezpečnost Karla Oblouka by firmy měly více investovat do ochrany svých dat a systémů. Samotná koronavirová krize totiž hackerům otevřela další cesty, jak prolomit ochranu institucí.

Kontaktní čočky vyměňte za brýle, lépe chrání proti přenosu viru, radí lékaři

1. dubna 2020 21:31

Je čas odložit kontaktní čočky a oslnit svět novými brýlemi, říkají s trochou nadsázky experti Americké oftalmologické akademie, které oslovila CNN. Krom faktu, že brýle mohou zafungovat jako bariéra při přenosu viru vzduchem přímo do oka, nošení brýlí vám může podle odborníků pomoci přestat se dotýkat tváře a tím významně snížit riziko přenosu viru.