CNN Prima News vládní koalice

vládní koalice

Výpis příspěvků ke štítku „vládní koalice“

Valeš: Fiala byl rytíř ODS, nyní je jejím hrobařem. Ve srovnání s příštím rokem máme idylku

Petr Fiala (ODS) byl v minulosti rytíř ODS, nyní se stane jejím hrobařem. V pořadu Partie Plus na CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Valeš. S kolegou politologem Lukášem Jelínkem probírali možnost koalice mezi ODS a hnutím ANO v dalším volebním období. Jelínek je přesvědčený, že by pro nejsilnější opoziční stranu bylo jednodušší spolupracovat s občanskými demokraty než s SPD.

Fiala ohodnotil rok vlády a pochválil své ministry: Následující měsíce ale nebudou snadné

Poslední rok nebyl pro nikoho jednoduchý a ani následující měsíce nebudou snadné. Vláda však dělá vše pro zvládnutí situace. Napsal to v sobotu premiér Petr Fiala (ODS) na sociálních sítích k prvnímu výročí jmenování své koaliční vlády. Ve svém stanovisku rekapituluje některé úspěchy a ujišťuje, že vláda pracuje na tom, aby dopady krizí na životy občanů byly co nejmenší.

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala

Aktualizováno

Vláda bude v pátek znovu projednávat pravidla kurzarbeitu. Koaliční strany se dnes dohodly na jeho podobě. Zkrácenou práci s částí výdělku od státu by mohl povolit jedině kabinet při vážném ohrožení ekonomiky. Lidé by za neodpracované hodiny dostávali 70 procent čistého, nejvýš ale celostátní průměrnou mzdu. Firma by za tu dobu hradila sociální odvody ze 70 procent hrubého výdělku, zdravotní pojištění by se platilo z celé běžné mzdy. Na webu to uvedlo ministerstvo financí. Kabinet by měl v pátek jednat i o ošetřovném.