reklama
CNN Prima News Vojenská technika

Vojenská technika

Výpis příspěvků ke štítku „Vojenská technika“

PŘEHLEDNĚ: Vrtulníky, útočné letouny i obrněné vozy. Co všechno ukořistil Tálibán?

30. srpna 2021 19:59

Tálibán se může radovat. Po stažení západních sil a obsazení Afghánistánu se dostal nejen ke stovkám tisíc kusů zbraní a obrovskému množství munice, ale také k bojovým vrtulníkům, obrněným vozům, funkčnímu dělostřelectvu či noktovizorům a neprůstřelným vestám. Nyní je radikální hnutí vybaveno lépe než leckterá země. Kolik toho mají jeho bojovníci podle analytiků k dispozici a nakolik dokážou s ukořistěnou výzbrojí pracovat?

Tálibán ukořistil USA výzbroj za miliardy. Má teď víc Černých jestřábů než většina zemí

28. srpna 2021 17:16

Urychlené stažení amerických jednotek z Afghánistánu umožnilo Tálibánu ukořistit obrovské množství vojenské techniky. Bojovníci radikálního hnutí se dostali třeba k ikonickým americkým vrtulníkům UH-60 Black Hawk, noktovizorům či biometrickým zařízením, kde jsou i data spolupracujících Afghánců. Celkově má Tálibán v rukou výzbroj za miliardy dolarů, otázka ale je, zda ji bude umět efektivně používat.

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

13. června 2021 22:09

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Američtí vojáci vyrazili na cvičení NATO. Konvoj bude Českem projíždět celý víkend

22. května 2021 21:04

Počínaje sobotou přes Česko postupně projede na 600 amerických vojáků s téměř dvěma stovkami kusů vojenské techniky. První konvoj dorazil již v osm hodin večer. Přejíždět budou z Německa, cíl cesty mají v Maďarsku. Tam jedou na mezinárodní cvičení NATO. Přímo v Rozvadově, kde vojáci překročili českou hranici, byla i reportérka CNN Prima NEWS.

Některá technika už měla být v muzeu. Na peníze pro armádu nesmíme sáhnout, říká Metnar

9. listopadu 2020 08:12

Armáda musí pokračovat v modernizaci a peníze ze státního rozpočtu se musí uhájit, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Podle něj má Armáda ČR ve výzbroji i techniku starou 40 let, přičemž by jí lépe bylo v muzeu. Hosty CNN Prima NEWS byli i bývalí náčelníci generálního štábu Armády ČR, konkrétně armádní generál v záloze Jiří Šedivý a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel.

reklama