CNN Prima News vulkán

vulkán

Výpis příspěvků ke štítku „vulkán“

Záběry apokalyptické podívané. Sopka Acatenango chrlila proudy blesků místo lávy

Scéna jako z apokalypsy vyděsila obyvatele obcí a měst v blízkosti stratovulkánu Acatenango v Guatemale. Nad jeho vrcholem totiž z nahromaděných oblak vystřelilo během okamžiku množství blesků, které směřovaly na první pohled opačným směrem k nebi. K unikátnímu úkazu, který zachytil jeden z kolemjdoucích v průběhu bouřky, došlo již 10. července, ovšem teprve nyní se stalo video virálním. O nezvyklém jevu informuje web India Today.

Mexický vulkán se probudil k životu. Záběry ukazují mocné výbuchy Popocatépetlu

Mexický vulkán Popocatépetl se hlásí o slovo. Americká stanice CNN zveřejnila ohromující záběry, na nichž lze vidět sérii erupcí. Majestátní sopka se opět probudila k životu před několika dny – vyvrhla obrovská mračna popela, kvůli nimž muselo 11 vesnic v okolí zrušit školní vyučování. Sopečný kužel převyšující okolní krajinu pozorují desítky vědců pomocí sítě čidel, kamer a dalšího výkonného vybavení, píše agentura AP.

Tonga po výbuchu vulkánu čeká na humanitární pomoc. Lidé odklízí sopečný popel z letiště

Záchranné týmy na tichomořském souostroví Tonga usilovně pracují na odklizení vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště, aby mohla do země proudit humanitární pomoc poté, co na ostrovech způsobila rozsáhlé škody sobotní erupce sopky a následné tsunami. Katastrofa si podle dosavadních informací vyžádala čtyři oběti, uvedl zpravodajský server BBC News.

Následky sopečné erupce u Tongy jsou devastující. Nový Zéland i OSN nabídly pomoc

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a generální tajemník OSN António Guterres vyjádřili velké znepokojení nad následky sobotní erupce podmořské sopky u souostroví Tonga. Wellington se snaží obnovit plnou komunikaci s tichomořským státem, uvedla Ardernová, podle které zatím úřady Tongy oficiálně neohlásily žádné oběti ani škody. OSN i Nový Zéland situaci sledují a jsou připraveny pomoci, napsaly světové tiskové agentury.