reklama
CNN Prima News vysvědčení

vysvědčení

Výpis příspěvků ke štítku „vysvědčení“

Plaga má výjimku pro prvňáky. Budou se testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den

Prvňáčci se budou testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den, uvedl ve středu v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr školství Robert Plaga (za ANO). Ostatní žáci i studenti by se měli otestovat hned při příchodu 1. září do školy, a to kvalitními antigenními testy. Plošný screening má pak pokračovat 6. a 9. září. Plaga doufá, že v tu dobu bude pandemická situace pod kontrolou.

Psycholog o opatřeních: Jako když spadne atomovka. Nezajímá nás, co bude za pár let

Zavírání škol byla chyba, shodli se v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové pedagog a matematik Karel Janeček a klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Následky budou fatální, a to nejen v otázce vzdělání, ale i na psychice. Zatím se spíše zaměřujeme na bezprostředně zasažené, jako když spadne atomová bomba, což ale nestačí, prohlásil Ptáček.

Slovní hodnocení? Rodiče i žáci jsou zvyklí na známky, uvedl ředitel základní školy

Fyzicky si pololetní vysvědčení převezmou jen prvňáčci a druháčci, ostatní se budou muset obejít bez papírové verze. „Zvolili jsme formu hodnocení převážně známkami. Slovní hodnocení bylo jen u malé části dětí,“ uvedl ředitel budějovické základní školy. Jak se sám dívá na slovní hodnocení a je na stole anulování celého probíhajícího školního roku?

Budou na vysvědčení známky? Plaga radí slovní hodnocení, školy ho nejspíš nevyslyší

Ministerstvo školství kvůli pandemii koronaviru vydalo doporučení, aby základní či střední školy během blížícího se pololetního vysvědčení žáky hodnotily pouze slovně, nikoliv známkou. Výuka byla totiž od září narušena a velmi brzy se, stejně jako na jaře, přešlo na distanční výuku, která není plnohodnotnou náhradou. Představitelé škol se na doporučení dívají různě, ale zároveň se shodují, že většina škol zůstane u klasického známkování

Pololetní vysvědčení během pandemie? Ministerstvo doporučuje slovní hodnocení

Vysvědčení za první pololetí aktuálního školního roku se bude moct předávat později, pokud do konce ledna neskončí zákaz přítomnosti žáků ve školách. Obsah vysvědčení ale budou muset školy žákům sdělit v termínu 28. ledna. V úterý o tom informovala mluvčí úřadu Aneta Lednová. Úřad podle ní již školám poskytl doporučení k tvorbě pololetního hodnocení. S ohledem na výuku na dálku by se mělo zaměřit na odpovědnost dětí za vlastní učení, práci s časem a plnění povinností. Na vysvědčení ministerstvo doporučuje slovní hodnocení, možné ale budou i známky.

Zamyslete se, jak se vlastně tvoří reálná politika, vyzývá opozice Milion chvilek

Před třemi dny vystavil předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář české vládě vysvědčení za to, jak prozatím zvládá koronavirovou situaci v Česku. Redaktorka Karolína Neubergerová se Mináře v rozhovoru pro web CNN Prima NEWS zeptala, jak hodnotí kroky opozice. A právě zástupci opozičních stran Martin Kupka (ODS) a Ondřej Benešík (KDU-ČSL) se ve středečním pořadu 360° na oplátku vyjádřili moderátorce Marii Bastlové mimo jiné k fungování samotného spolku Milion chvilek.

Na řadě škol se už dnes rozdávalo vysvědčení. Jak vše ovlivnil koronavirus?

I když školní rok oficiálně končí až v úterý 30. června, mnoho ředitelů vyhlásilo na pondělí a úterý ředitelské volno. A tak na řadě škol žáci dostávali vysvědčení už v pátek. Ministerstvo školství v polovině června rozhodlo, že vysvědčení proběhne obdobně jako v minulých letech a přijít si pro něj mohli všichni žáci společně. Museli však mít prohlášení o bezinfekčnosti. Od pondělí navíc platí, že se na školách mohou odehrát i společenská setkání nebo fotografování, která ke konci roku patří. Vše sledovalo i vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS.

reklama