CNN Prima News vysvědčení

vysvědčení

Výpis příspěvků ke štítku „vysvědčení“

Napřed do zátylku, pak čelo na stůl. Někdejší školáci vzpomínají na tresty za vysvědčení

30. června 2022 07:19

Poslední školní den často provázely tělesné tresty, a to ještě v devadesátých letech. „Když jsem přinesl na vysvědčení čtyřku z češtiny nebo z matiky, dostal jsem vařechou,“ vzpomíná 38letý Václav Zdrhal. Za komunismu někteří rodiče špatné vysvědčení „odměňovali“ i důtkami, fyzické násilí v rodinách bylo běžné i v meziválečném Československu a za monarchie. Strach z výprasku mnohdy vedl i k sebevraždám dětí a teenagerů.

Ve školách se bude testovat dál, ubezpečil Gazdík. Někteří experti to mají za zbytečné

31. ledna 2022 14:11

Podoba testování ve školách se v příštích dvou týdnech měnit nebude. Ministerstvo školství vyjednává s ministerstvem zdravotnictví o nastavení testů po polovině února či o režimu po skončení testování. Novinářům to v pondělí v pražské škole pro sluchově postižené řekl ministr školství Petr Gazdík (STAN). Rozdával tam školákům a školačkám pololetní vysvědčení.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

28. ledna 2022 00:31

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Dal bych si lepší dvojku, ohodnotil se Plaga na vysvědčení. Práce ve Sněmovně ho neláká

30. června 2021 22:47

„Dal bych si lepší dvojku,“ ohodnotil se symbolicky ministr školství Robert Plaga (za ANO) na konci školního roku v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Zároveň uvedl, že ho už neláká práce v Poslanecké sněmovně. Po podzimních volbách by rád pracoval ve vysokém nebo regionálním školství a není pro něj důležité, zda to bude v roli ministra.