Princ William a Kate Middletonová se setkali se sedmiletým Tonym Hudgellem, který byl zneužíván svými rodiči a přišel o obě nohy. Pár se s chlapcem potkal během vánoční bohoslužby ve Westminsterském opatství, což samozřejmě neuteklo pozornosti médií.
Tony Hudghell byl v roce 2014 převezen do nemocnice se zraněními, která mu způsobili jeho rodiče Jody Simpsonová a Tony Smith. Šlo o mnohačetné selhání orgánů, několik zlomenin a sespsi. V té době mu bylo pouhých 41 dní. O tři roky později museli lékaři Tonymu amputovat obě nohy. Za týrání byli oba odsouzeni v roce 2018 a odpykávají si desetiletý trest odnětí svobody.
Chlapce se ujali adoptivní rodiče Paula a Mark Hudghellovi, kteří zároveň spustili kampaň za tresty pro každého, kdo vážně ublíží dítěti. Chlapec se ve středu při bohoslužbě setkal s Kate Middletonovou a princem Williamem. „Tony nemá ponětí o tom, jaký dopad to má. Vévoda a vévodkyně z Cambridge s ním byli opravdu neuvěřitelní. Povídali si s námi opravdu dlouho, byl to kouzelný večer,“ uvedli rodiče na Twitteru.
Wow such an incredible Carol Service at @wabbey and too meet our beautiful future King & Queen @KensingtonRoyal
— Tony Hudgell BEM (BCyA) Paula Hudgell OBE (@paula_hudgell) December 8, 2021
They chatted to us both for ages truly magical evening @RoyalFamily#dreamsdocometrue #royalfamily pic.twitter.com/L4Ej6iAf80
Pozvánku na bohoslužbu Tony obdržel poté, co si Kate Middletonová všimla chlapcova charitativního úsilí. V loňském roce se mu totiž podařilo vybrat více než 1,5 milionu liber (téměř 45 milionů korun) pro dětskou nemocnici v Londýně. Původní cíl si chlapec přitom nastavil na 500 liber. Jeho úsilí ale uchvátilo mnoho lidí a za pouhý měsíc se podařilo vybrat přes milion liber. „Chtěla jsem vám poblahopřát za úsilí, které jste vynaložil při získávání finančních prostředků pro dětskou nemocnici,“ napsala chlapci vévodkyně z Cambridge.
30. listopadu byl oznámen takzvaný Tonyho zákon. Podle něj mají být zavedeny přísnější tresty za týrání dětí. Maximální možný trest se tak zvýšil z deseti na čtrnáct let odnětí svobody. Pokud by dítě následkem týrání zemřelo, může pachatel dostat až doživotní trest. Novela zákona následovala po kampani jeho adoptivních rodičů Pauly a Marka. „Nemůžu dostatečně poděkovat veřejnosti za podporu, kterou projevila během této téměř čtyřleté kampaně,“ uvedla chlapcova matka pro web Daily Mail. Tony podle rodičů zvládá už chodit i bez berlí. Vyrovná se tak svým vrstevníkům.