reklama

Chtěl vraždit loni na Štědrý den. Nyní dostal trest 13,5 roku vězení

Tomáš H. chtěl loni na Štědrý den zabít svého nevlastního otce. Svůj čin nedokonal, jateční pistolí ho však postřelil. Ústecký krajský soud ho v pátek odsoudil za pokus vraždy ke 13,5 letům ve vězení. Podle obžaloby útok dopředu plánoval.

reklama

Obžalovaného přivedla k soudu eskorta s pouty na rukou. Přestože se rozhodovalo o jeho dalším osudu, vypadal poměrně klidně. Za pokus o vraždu mu přitom hrozil až dvacetiletý trest. I v pátek před soudem zopakoval, že nevlastního otce nechtěl zabít, ale jen vystrašit. „Soud dospěl k závěru, že tato obhajoba byla účelová a nebyla podporována žádným dalším provedeným důkazem,“ řekl soudce Jiří Blažek. I proto soud vynesl trest v délce 13,5 roku.

K tématu

Všechno se odehrálo loni na Štědrý den. Ten se v domě v ústecké části Mojžíř proměnil v drama a boj o život. Mladý muž, který v pátek stanul u soudu, měl podle obžaloby vše plánovat. Podle obžaloby „střelil poškozeného jatečním přístrojem z bezprostřední blízkosti do levého spánku a poté ho na místo přineseným nožem s čepelí dlouhou kolem devíti centimetrů opakovaně řezal přes obě zápěstí, přičemž při útoku poškozenému řekl: ‚To máš za to, ty hajzle, to je všechno kvůli mámě, jestli nevíš, máma umírá.‘ A dále proti poškozenému použil elektrický paralyzér“.

„Poškozený neutrpěl poranění, v důsledku kterého by vykrvácel,“ uvedla soudní lékařka Andrea Vlčková. „V zásadě se s rozsudkem ztotožňuji. Byl uložen o půl roku nižší trest, než jsem navrhoval. Nechal jsem si lhůtu na zvážení případného odvolání,“ dodal státní zástupce Vladimír Jan.

Tomáš H. se odvolal přímo na místě. Případem se tak bude muset zabývat Vrchní soud v Praze.

Tagy: trest pokus o vraždu Ústecký kraj odvolání otčím Soud Štědrý den

Další hlavní zprávy

Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté
Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
reklama
reklama
Proč dostal Kamara trest? Rána pěstí po rasismu podle Linekera a dalších nic neznamená

Fotbal

Domácí zpravodajství

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Piráti zvou Petříčka do strany. Postavil se Hradu a zaslouží si uznání, tvrdí někteří
Další články
reklama
reklama