reklama

Chtěl vraždit loni na Štědrý den. Nyní dostal trest 13,5 roku vězení

Tomáš H. chtěl loni na Štědrý den zabít svého nevlastního otce. Svůj čin nedokonal, jateční pistolí ho však postřelil. Ústecký krajský soud ho v pátek odsoudil za pokus vraždy ke 13,5 letům ve vězení. Podle obžaloby útok dopředu plánoval.

reklama

Obžalovaného přivedla k soudu eskorta s pouty na rukou. Přestože se rozhodovalo o jeho dalším osudu, vypadal poměrně klidně. Za pokus o vraždu mu přitom hrozil až dvacetiletý trest. I v pátek před soudem zopakoval, že nevlastního otce nechtěl zabít, ale jen vystrašit. „Soud dospěl k závěru, že tato obhajoba byla účelová a nebyla podporována žádným dalším provedeným důkazem,“ řekl soudce Jiří Blažek. I proto soud vynesl trest v délce 13,5 roku.

K tématu

Všechno se odehrálo loni na Štědrý den. Ten se v domě v ústecké části Mojžíř proměnil v drama a boj o život. Mladý muž, který v pátek stanul u soudu, měl podle obžaloby vše plánovat. Podle obžaloby „střelil poškozeného jatečním přístrojem z bezprostřední blízkosti do levého spánku a poté ho na místo přineseným nožem s čepelí dlouhou kolem devíti centimetrů opakovaně řezal přes obě zápěstí, přičemž při útoku poškozenému řekl: ‚To máš za to, ty hajzle, to je všechno kvůli mámě, jestli nevíš, máma umírá.‘ A dále proti poškozenému použil elektrický paralyzér“.

„Poškozený neutrpěl poranění, v důsledku kterého by vykrvácel,“ uvedla soudní lékařka Andrea Vlčková. „V zásadě se s rozsudkem ztotožňuji. Byl uložen o půl roku nižší trest, než jsem navrhoval. Nechal jsem si lhůtu na zvážení případného odvolání,“ dodal státní zástupce Vladimír Jan.

Tomáš H. se odvolal přímo na místě. Případem se tak bude muset zabývat Vrchní soud v Praze.

Tagy: trest pokus o vraždu Ústecký kraj odvolání otčím Soud Štědrý den

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Do obchodů a veřejné dopravy jen s respirátory. Rakousko znovu zpřísňuje opatření
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Další články
reklama
reklama