reklama

Zatýkání lidí bez roušek a nakažených na pláži. Španělsko přitvrdilo v boji s koronavirem

Španělsko má přes půl milionu nakažených koronavirem a počet pozitivních případů tam roste každý den po tisících. Policisté přísně kontrolují a vymáhají vládní nařízení a hygienická opatření. Občany, kteří nemají roušku, nebo jsou nakažení a porušují karanténu, policisté zatýkají a dávají jim vysoké pokuty.

reklama

Policisté zatkli například na pláži La Zurriola ve městě San Sebastian ženu, která šla surfovat do moře, i když byla nakažená koronavirem. Pracuje jako plavčík a policii na ni zavolali její kolegové. Byla zadržena a obviněna z trestného činu neposlušnosti poté, co údajně několik minut ignorovala policisty, kteří jí nařídili vylézt z vody na břeh.

Za porušení přísných španělských pravidel karantény jí hrozí pokuta v přepočtu přes 160 tisíc korun. Ta by však mohla vzrůst na více na tři miliony korun, pokud se zjistí, že koronavirus rozšířila.

Ženu bez roušky policisté násilně usadili do vozu

Nejde o jediný incident ve Španělsku kvůli koronavirovým opatřením. V hlavním městě Madridu například šest policistů zadrželo ženu a následně ji usadili do vozu za nenošení roušky. Svědci celý incident, který se stal během protestů stovek lidí proti koronaviru, natočili. Během zatýkání ženě policisté tloukli hlavou o auto.

K tématu

Před tím, než policisté ženu zatkli, křičela, že nebude nosit roušku. Z videa není jasné, zda se žena pouličních demonstrací účastnila. Ale je slyšet, že lidé kolem křičí „svoboda“. Žena při zatýkání kladla odpor, a když její hlavou policisté udeřili o automobil, bylo slyšet sténání.

Policisté s ženou zápasili asi minutu, přičemž se některým svědkům nelíbilo, že jsou příliš drsní. Nakonec ji zvedli a vodorovně zasunuli dovnitř vozu.

Ve Španělsku se denní nárůst nakažených opět zrychlil. Před deseti dny země v počtu infikovaných předstihla další těžce zasažené země jako je Francie, Velká Británie a Itálie. Celková míra úmrtnosti od první vlny pandemie tam je ale kolem šesti procent, což je méně než v uvedených zemích.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

reklama
Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama