reklama
CNN Prima News zdravotnický personál

zdravotnický personál

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotnický personál“

Zdravotníci jsou na hraně sil. Fotka kolabující sestry z Příbrami se šíří internetem

12. března 2021 11:01

Zdravotnický personál je již na hraně svých sil. V boji s koronavirem jsou zdravotní sestry i lékaři vyčerpaní nejen fyzicky, ale i psychicky. Příkladem je i zdravotní sestra z Oblastní nemocnice Příbram, která ve službě na oddělení ARO zkolabovala. O její příběh se podělil s moderátorem CNN Prima NEWS Liborem Boučkem i otec vyčerpané sestry Martin. Zdravotníci tak prosí občany o jediné – aby ještě chvíli vládní opatření vydrželi.

V Plzeňském kraji jedou na doraz. Režim hromadného postižení hlásí všechny nemocnice

5. března 2021 13:34
Aktualizováno

V Plzeňském kraji fungují v režimu hromadného postižení osob všechny nemocnice, tedy čtyři akutní krajské, státní Fakultní nemocnice v Plzni, soukromé v Plzni i městské zařízení v Sušici. „Kraj o tom informoval ministerstvo zdravotnictví,“ řekla po pátečním jednání krajského krizového štábu Eva Mertlová.

Skoro jsem si sáhla na dno. Leží u nás i třicátníci, říká primářka covid oddělení

8. února 2021 17:29

Zdravotníci už jsou unavení a navíc bez vyhlídky na zlepšení situace. Většina z nich se snaží čerpat energii, kde se dá – třeba u své rodiny, tak jako primářka covidového oddělení Kroměřížské nemocnice Ivana Horková, která byla hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Řada sester či lékařů podle ní může kvůli pandemii zvažovat odchod ze zdravotnictví.

Lékaři čekají na odměny kvůli covidu. Blatného náměstci si mezitím rozdělili statisíce

8. února 2021 11:34

Zatímco lékaři a zdravotnický personál stále čekají na slibované prémie za zvládnutí podzimní vlny koronaviru, vysocí státní úředníci si už finanční odměny nadělili, informoval web iROZHLAS.cz. Ministerstvo zdravotnictví jim přerozdělilo na čtyři miliony korun. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je to trapné.

Cheb volá o pomoc. Nemocnici došli lidé, covid pacienty přepravují vrtulníky až na Vysočinu

22. ledna 2021 15:52

Pacienty z nemocnice v Chebu kvůli nedostatku zdravotnického personálu vrtulníky přepravují i na Vysočinu. Kritická personální situace v nemocnici trvá, vedení města Cheb vyzvalo dobrovolníky, aby přišli nemocnici pomoct. Starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM) připomněl možnost převážet pacienty i do německých nemocnic. Apeluje na krajský krizový štáb, aby řešil požadavky Chebu. Kapacita lůžek chebské nemocnice zůstává hraniční.

Kubek: Vláda selhala. Koronavirová katastrofa je skrytá v nemocnicích

11. ledna 2021 19:54

V nemocnicích je přes šest tisíc pacientů s covidem a systém volá o pomoc. Podle někoho ještě nejsme na vrcholu epidemie, ale vyčerpané zdravotnictví začíná kolabovat. „Nemocnice jsou na tom všechny špatně a některé jsou na tom katastrofálně,“ tvrdí prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama