reklama

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

reklama

„Čísla předvolebních průzkumů nejsou překvapivá. Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče. Ví, že to jsou starší lidé, chudší lidé, státní zaměstnanci, a jako jeden z mála se o ně špičkově stará,“ uvedla v pořadu Lenka Zlámalová.

Jako příklad premiérovy péče uvedla bezprecedentní zvýšení starobního důchodu, zvyšování sociálních dávek nebo masivní dotace. „Opoziční strany se o své voliče nestarají,“ podotkla a zkritizovala jejich kampaň.

Babiš se bojí covidu

„Inflace je obrovské téma, máme jedno z největších zdražování za posledních 18 let. Ceny letí raketově nahoru, ale strany to neumí hrát. Absolutně nechápu opoziční strany, že nejsou schopny některé věci proti Andreji Babišovi vytahovat,“ kroutila hlavou v pořadu. Připomněla také pandemii koronaviru, kterou podle ní vláda nezvládla.

I kvůli slabé kampani opozice podle Zlámalové nejsou Babišovými největšími protivníky ve volbách dvě zmíněné koalice. „Největším soupeřem Babiše v těchto volbách je covid, nikoliv skuteční soupeři. Teď vypadá, že je pod kontrolou, a pokud nezačnou masivně růst čísla nakažených do voleb, což není moc možné – když netestujeme očkované, nemůžeme nakažené nacházet. Babiš si musí dávat pozor, aby se situace s koronavirem nezhoršila, toho se bojí,“ zdůraznila novinářka.

Do Sněmovny se dostanou maximálně komunisté

Zároveň řekla, že volby jsou více než o premiérovi o malých stranách, které budou hrát klíčovou roli. „Čím více se do Sněmovny dostane malých stran, tím větší pravděpodobnost je, že Babiš sestaví vládu,“ upozornila.

Zároveň je ale dost skeptická k tomu, že ve volbách právě malé strany uspějí. „Myslím, že se do Sněmovny dostane maximálně KSČM. Naopak jsem téměř přesvědčená, že tam nebude sociální demokracie. Černý kůň je Robert Šlachta, kterému došel dech,“ předpověděla.

ANO nepomáhá, že vede v průzkumech

Podle komentátora MF DNES Petra Koláře jsou letošní volby především o premiérovi – a tím jsou zajímavé. To, že vede v předvolebních průzkumech až o 12 procent, mu ale podle novináře moc nepomáhá. „Prospělo by mu, kdyby těsně vedl nad druhým a voličům by mohl říct: Přijďte, nebo prohrajeme. Takhle může mít obavy, že si voliči řeknou, že je na tom tak dobře, že k volbám nemusí chodit. A nepřijdou,“ upozornil Kolář.

Z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS vyplývá, že by volby vyhrálo vládní hnutí ANO s 32,4 procenta. Druhá je koalice Spolu s 20 procenty, koalice Pirátů a STAN stagnuje na 18 procentech.

Podpora SPD zůstává na 11,8 procenta a v modelu s koalicemi hnutí náleží čtvrté místo. Do Sněmovny by se dostali ještě komunisté, kteří by získali 5,4 procenta. Naopak mimo dolní parlamentní komoru by zůstala ČSSD, které průzkum agentury STEM přisoudil 4,4 procenta.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama