V africkém Malawi prý řádí upíři. Vláda vydala zákaz nočního vycházení

Malawi na jihovýchodě Afriky ovládá strach z upírů. Vyděšení obyvatelé už zabili minimálně pět lidí, které považovali za krvežíznivá monstra. Ze strachu, že obětí bude přibývat, vydala vláda zákaz nočního vycházení, informovala stanice BBC.

Rozzuřený dav zabil podle BBC už pět domnělých upírů. Místní vláda proto vydala zákaz vycházení od páté hodiny odpolední až do sedmé hodiny ranní, aby zabránila dalším úmrtím. Své pracovníky ze dvou postižených regionů na jihu země preventivně stáhla i OSN.

Malawský prezident Peter Mutharika v reakci na několik úmrtí přikázal zahájit vyšetřování a uvedl velké znepokojení okolo celé situace.

Podle místních pracovníků OSN se fámy o upírech rozšířily ze sousedního Masambiku. I kvůli velice nízké gramotnosti mnoha obyvatel Malawi, kteří podobným pověrám věří, se strach z krvežíznivých bestií rychle rozšířil. Podle agentury Reuters dokonce vesničané staví na cestách barikády, aby údajné upíry ulovili.

Malawi je jednou z nejchudších zemí světa a různé rituály tu nejsou ničím výjimečným. Kromě „upírů“ jsou známy také případy vražd albínů. Místní totiž věří, že jejich těla mají magickou moc. Vzhledem k tomu, že se cena těla albína pohybuje na černém trhu v řádech desítek tisíc dolarů, žijí lidé s poruchou tvorby melaninu v neustálém strachu.

Tagy: