VIDEO: Itálie čelí koronaviru i vzpouře vězňů. Všude umírají lidé

I italské Modeně policie monituruje vrtulníkem vzpouru vězňů ZDROJ: AP

Vzpoura ve vězení v italské Modeně, která vypukla v neděli odpoledne proti opatřením v důsledku nákazy novým koronavirem, má už tři oběti. Další dva vězni jsou v kritickém stavu v nemocnici, informovala dnes s odvoláním na média agentura APA.

Příčinou nepokojů byla podle deníku La Repubblica omezení přijatá ve snaze zastavit šíření epidemie nového koronaviru v Itálii. Vězni měli obavy z toho, co se děje venku, a vyjadřovali nespokojenost s izolací a zákazem návštěv. V neděli brzy odpoledne se vězni v Modeně zabarikádovali. Při potyčce byli zraněni dva příslušníci bezpečnostních složek a 20 zaměstnanců muselo vězení opustit.

Deník nevylučuje, že některé z obětí mohly zemřít v důsledky rvaček mezi stoupenci protestu a těmi, kteří s revoltou nesouhlasili.

Kromě severoitalské Modeny nepokoje propukly ve věznicích ve městech Neapol, Frosinone, Alessandria a Pavia. Ve Frosinone, zhruba 80 kilometrů jižně od Říma, se zabarikádovala asi stovka trestanců, proti kterým zasáhla policie. Vězni sestavili seznam požadavků, který obsahoval i povolení návštěv příbuzných.

Podle policejních odborů se v Pavii dva dozorci načas stali rukojmími vězňů, kteří jim sebrali klíče a pootevírali desítky cel. Na místo musely být přivolány posily.

Itálie v noci na neděli zavedla na severu země řadu přísných opatření, která mají pomoci zabránit šíření epidemie koronaviru. V zemi se podle dnešní bilance dosud nakazilo 7375 lidí a 133 osob zemřelo. Nejvíce zasažená je severoitalská Lombardie, vlastní případy však potvrdilo všech 20 italských regionů.

iPrima/ČTK/AP

Tagy: