VIDEO: V Jeruzalémě vjelo vozidlo do davu!

Auto najelo do lidí ZDROJ:AP

Většinu ze 14 zraněných tvoří vojáci, uvedla agentura AFP. Palestinský řidič utekl, podle armády šlo o teroristický útok.

V Jeruzalémě vjelo dnes ráno vozidlo do davu, většinu ze 14 zraněných tvoří vojáci, uvedla agentura AFP s odvoláním na izraelskou armádu. Policie incident vyšetřuje jako teroristický útok. Řidič vozu, podle agentury AP Palestinec, utekl a Izraelci po něm pátrají. „Jeden voják byl vážně zraněn a převezen do nemocnice, 11 dalších vojáků utrpělo lehká zranění,“ citovala AFP armádní komuniké. Kromě vojáků zranění podle agentury Reuters utrpěly dvě další osoby.

Vojáci skládali v Jeruzalémě přísahu po základním výcviku. Auto do nich najelo poblíž arabských čtvrtí ve východní části města, které Palestinci chtějí mít hlavním městem svého státu. V této části se nacházejí také divadla, restaurace a noční bary.

Při jiném incidentu izraelští vojáci zabili devatenáctiletého Palestince během potyček ve městě Džanín na okupovaném Západním břehu Jordánu. Tato smrt podle agentury AP přišla jen několik hodin poté, co izraelské síly zastřelily sedmnáctiletého Palestince Muhammada Haddadu během potyček s demonstranty na Západním břehu Jordánu.

Podle mluvčího izraelské armády vojáci přišli do Džanínu zbořit domov Palestince, který se podílel na zabití židovského osadníka v roce 2018. Vojáci zahájili palbu na Palestince, kteří na ně stříleli; incident armáda vyšetřuje.

Palestinci z Pásma Gazy v posledních dnech raketami a také zápalnými balony vysílanými do Izraele projevovali nesouhlas s mírovým plánem, který pro řešení izraelsko-palestinského konfliktu zveřejnil minulý týden Bílý dům. Palestinci plán odmítli jako model stranící Izraeli. USA v něm schvalují možnost anexe židovských osad na palestinském Západním břehu Jordánu i strategického údolí řeky Jordán. Palestinci mají po splnění podmínek a až po několika letech získat územně nesouvislý stát.

Na okupovaném Západním břehu Jordánu se po zveřejnění plánu konalo několik demonstrací.

Tagy: