reklama

Bosého a opilého Cage vyhodili z restaurace. Hereckou hvězdu si spletli s bezdomovcem

Bosého a opilého Nicolase Cage vyhodili ze steakové restaurace v Las Vegas. Video, které pořídil jeden z návštěvníků, ukazuje 57letého herce, jak sedí na pohovce a nesouvisle mluví. Personál si ho údajně spletl s bezdomovcem. Jeho stav mnohým nahání obavy.

reklama

„Jen tak mimochodem, vraťte mi moje boty. Moje boty,“ volal na personál restaurace Cage. Ten 13. září seděl bosý a opilý na gauči v zařízení. Podle svědků pil tequillu a whiskey. Personál ho pak vyhodil za dveře a slavný hollywoodskýý herec se pokoušel vrátit zpět. Marně, zaměstnanci ho nepustili.

Letos Cage nemá dobrý rok. V květnu mu zemřela 85etá maminka. Až strašidelně se jeho příběh podobá filmu Leaving Las Vegas. V něm Nicolas Cage ztvárnil scénáristu Bena, kterého opustila žena a on utíká do blyštivého světa Las Vegas k alkoholu. Chce se upít k smrti.

„Nikdy, nikdy se mě už neptej, jestli přestanu pít,“ říkal ve filmu. Za tento snímek dokonce vyhrál Oscara za nejlepší mužskou roli. Hvězda – která je synovcem legendárního režiséra filmu Kmotr Francise Forda Coppoly– už dříve hovořila o potřebě pokračovat v práci, aby se vyhnula problémům.

V jednom rozhovoru Cage řekl: „Pokud nemám ráno kam jít, pokud nemám práci, může to být velmi sebedestruktivní."

Tagy:
restaurace Las Vegas herec alkohol Hollywood smrt personál Nicolas Cage

Hlavní zprávy

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Německo má po 16 letech novou vládu. Merkelovou vystřídal kancléř Scholz

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama