CNN Prima News aerolinky

aerolinky

Výpis příspěvků ke štítku „aerolinky“

Rusové prchají před mobilizací. Za letenky do zahraničí dají i čtvrt milionu, seženou-li je

24. září 2022 00:23

Kolony na hranicích Ruska a Gruzie nebo Ruska a Mongolska měří několik kilometrů a ruská letiště se plní mladými muži. Po vyhlášení částečné mobilizace prezidentem Vladimirem Putinem se Rusové v obavách z odvedení na ukrajinskou frontu dávají na útěk. Někteří po zemi, jiní se rozhodli pro letadlo. Jenže vzdušný způsob „preventivní dezerce“ se obrovsky prodražuje.

Nebrzdit a šetřit palivo. Sankce decimují ruské letectví, konec hrozí i funkčním strojům

6. srpna 2022 14:52

Dopad západních sankcí na Rusko kvůli invazi na Ukrajině se začíná stále více projevovat. Podle posledních zpráv mají velký problém letecké společnosti, které ze zahraničí odebírají náhradní díly. Piloti tak mají nařízeno své stoje co nejméně opotřebovávat. Například tím, že nebudou tak prudce brzdit. Spořit se má také na palivu. Jenže i přes všechna pravidla se Rusko nejspíše dostane do fáze, že bez oprav to prostě nepůjde.

CNN: Žebříček 10 nejhorších světových letišť. Kde zažijete největší cestovatelské peklo?

5. srpna 2022 05:04

Chaos na letištích pokračuje. Oživení cestovního ruchu se po covidové pauze potýká s velkými logistickými problémy. Letiště po celém světě hlásí kritický podstav, turisté pak zmatky při přestupech, zpožděné spoje i zrušené lety. Kde byste měli očekávat největší komplikace? Redakce CNN Travel získala data od analytické společnosti FlightAware a poskládala aktualizovaný žebříček deseti nejhorších letišť letošní sezóny.

Další rána pro letectví: Na trhu chybí mechanici. Aerolinky už hledají i mezi studenty

17. července 2022 13:01

Letištní terminály přeplněné turisty nejsou jediný problém, kterému během vrcholící turistické sezóny letečtí přepravci čelí. Na trhu vedle personálu odbavovacích přepážek se totiž začíná kriticky nedostávat také mechaniků. Podle odhadů společnosti Boeing bude během dvou následujících dekád zapotřebí dalších 626 tisíc mechaniků po celém světě.

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

16. července 2022 05:11

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Příplatek za sezení dětí u rodičů? Aerolinky by se měly krotit, varují je americké úřady

12. července 2022 08:42

Ministerstvo dopravy Spojených států opět zatlačilo na letecké společnosti, aby rodinám usnadnily společné sezení na palubě letadel i bez příplatku. Reagovalo tím nejen na rozmáhající se „doplatkový trend“ aerolinií, ale také na více než 500 souvisejících stížností od pasažérů, které za posledních pět let obdrželo. Informoval o tom zpravodajský web ABC News.

Chaos, zmatek a ignorantství. Chovali se k nám jako k bezdomovcům, zuří Češi na letištích

1. července 2022 08:06

Zrušené lety, nepříliš sdílný personál aerolinek a desítky hodin promarněného času. Evropská letiště se zmítají v chaosu, který se nevyhýbá ani českým cestujícím. Řada z nich uvízla v zahraničí na celé dny, aniž by se dočkali asistence ze strany dopravců. „Chovali se k nám jako k otravným bezdomovcům. Byli jsme už unavení a naštvaní, chtěli jsme domů,“ popsala redakci CNN Prima NEWS jedna z oslovených Češek zoufalou situaci z konce června.

Covid vymazal Česko z turistických map. Letos nás ale podle expertů čeká cestovní horečka

10. února 2022 08:02

Pandemie nemoci COVID-19 tvrdě zasáhla do cestovního ruchu, což tvrdě dopadlo také na Českou republiku. Pro tuzemský cestovní ruch znamenal loňský rok podle odborníků mírné oživení. Stále ale chybějí turisté z ciziny, a to především z Asie, jejich návrat bude spíše pozvolný. Turismus v České republice v uplynulém roce podrželi hlavně domácí návštěvníci.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

23. října 2021 13:41

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.