Agresivní pes terorizuje obec na Břeclavsku. Údajný majitel tvrdí, že o útocích neví

Agresivní pes znepříjemňuje život obyvatelům Šakvic na Břeclavsku. Případů napadení i pokousání lidí podle místních přibývá – naposledy tam měl belgický ovčák zaútočit v srpnu na procházející paní a vážně jí poranil ruku. Místní tvrdí, že je pes čím dál agresivnější a nahání strach.

Na procházku se svým jezevčíkem paní Marie do konce života nezapomene. Byla jen pár stovek metrů od jejího domu v Šakvicích, když na ně zaútočil čtyřletý belgický ovčák, který přeskočil plot.

„Napadl psa, když jsem se ho snažila bránit, tak mě hryzl do ruky. Mám na ruce sedm centimetrů, z druhé strany pět centimetrů ránu, mám to zašitý. Když se v noci vzbudím, furt to mám před očima, jak na nás ten pes zaútočil,“ řekla CNN Prima NEWS paní Marie, jedna z obyvatelek Šakvic.

Nepříjemnou zkušenost s rozzuřeným psem má i paní Ludmila. Loni před Vánoci ji před pokousáním zachránilo několik vrstev teplého oblečení a posádka projíždějícího auta.

„Protože jsem byla oblečená v teplém oblečení a s teplou bundou, tak se mi pes zakousl do zadní části těla a já jsem se asi pětkrát otočila. A on furt byl zakouslý. Najednou se objevilo auto, které nás osvětlilo, a on se pustil,“ říká další z místních, paní Ludmila.

Majitel psa: Nevím, jaký konflikt, žádný pes tu není

Z veterinární zprávy je patrné, že zvíře mělo v době posledního útoku propadlé očkování proti vzteklině. Rodina, která má podle sousedů psa vlastnit, ale tvrdí, že žádného nemá.

„Nevím, jaký konflikt,“ reagoval na dotaz CNN Prima NEWS majitel psa. Na doplňující otázku, zda má paní Marie pokousanou ruku právě od jeho psa, odpověděl: „To nevím teda, tady žádný pes není.“

Napadené ženy ale tvrdí, že majitelé belgického ovčáka nezvládají výchovu zvířete a nedokážou tak zabránit ani jeho dalším případným útěkům. Nedaleko je přitom mateřská školka, kde se denně pohybují desítky dětí. Agresivními útoky psa se už zabývají úřady i policie.

„Čekáme na výsledek zdravotního posouzení toho zranění a podle toho výsledku budeme v případu dále postupovat,“ informoval CNN Prima NEWS mluvčí Policie ČR Jihomoravského kraje Bohumil Malášek.

Až pak bude jasné, zdali bude chovatel psa čelit obvinění z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti nebo případ skončí u přestupkové komise.

Tagy:
pes policie Policie ČR Vánoce krimi Policie České republiky Šakvice okres Břeclav belgický ovčák