CNN Prima News Albert Einstein

Albert Einstein

Výpis příspěvků ke štítku „Albert Einstein“

Muskovo šokující přiznání: Miliardář loni vypnul Starlink u Krymu, aby Ukrajinci nemohli útočit

Americký miliardář Elon Musk loni nařídil inženýrům, aby v oblasti Rusy okupovaného ukrajinského poloostrova Krymu vypnuli internetovou službu Starlink, vlastněnou jeho společností SpaceX. Chtěl tak zabránit útoku na ruskou námořní flotilu, k němuž hodlali Ukrajinci použít ponorky bez lidské posádky s nákladem výbušnin. Podle internetového serveru americké televize CNN o tom píše autor Walter Isaacson v nové Muskově biografii, která se začne prodávat příští týden.

Pohádkový seriál plný romantiky i detektivky. Co nového divákům přinese podzim na Primě?

Skupina Prima na podzim představí hned pět nových seriálů, nabídne ale i pokračování těch nejúspěšnějších. Hlavním tahákem je dvanáctidílný pohádkový příběh s dobrým koncem Eliška a Damián, který startuje již v sobotu 2. září. Středeční večery budou zasvěceny žánru krimi a detektivka. Od středy 30. srpna uvidí diváci osmidílný seriál Pod hladinou z prostředí potápěčů a poříční policie, na konci října naváže pokračování úspěšného seriálu s Vojtou Kotkem v hlavní roli, Einstein 2. Úterní a čtvrteční večery budou tradičně patřit ZOO. Streamovací platforma prima+ uvede koprodukční minisérii Na vlnách Jadranu, rodinnou komedii ze školního prostředí Malá velká liga a ztřeštěný komediální seriál Banáni, který karikuje nedávnou kauzu o netradiční zásilce kokainu schované v bedně banánů.

Stávám se smrtí, ničitelem světů. Životní příběh strůjce atomovky Oppenheimera míří do kin

Do českých kin vstupuje dlouho očekávaný snímek Oppenheimer. Film se snaží divákům nastínit komplikovanou historii vzniku americké atomové bomby a život jejího stvořitele J. Roberta Oppenheimera. Ničitel světů se podílel na smrti stovek tisíců lidí. Historicky významná postava byla dlouho nepochopená a mnohými nenáviděná. Před atomovkou varoval nositel Nobelovy ceny Albert Einstein.

S popravou Milady Horákové souhlasil i Emil Zátopek. Protestoval Albert Einstein

V úterý 27. června 1950 v 5 hodin 38 minut ráno byla oběšena Milada Horáková (1901–⁠1950). S rozsudkem smrti tehdy souhlasili i přední umělci, akademici či sportovci. „Rozsudek je výstrahou pro všechny, kteří by u nás v Československé republice hledali působiště pro své hanebné cíle,“ prohlásil olympionik Emil Zátopek. Prezidentskou milost pro Horákovou však žádalo několik světových osobností, mezi nimi i Albert Einstein.

Ve stanicích metra zněly autentické nahrávky z procesu s Miladou Horákovou

Autentické záznamy z vykonstruovaného procesu s právničkou Miladou Horákovou zněly v pátek ve stanicích metra. Jednalo se o součást vzpomínkové akce k výročí smrti Milady Horákové, která byla před sedmdesáti lety popravena komunistickým režimem. První nahrávka zazněla v 10:35 a trvala čtyři až pět minut. Ukázky se opakovaly po hodině a poslední nahrávka byla puštěna ve 14:35.

Milada Horáková by do exilu odejít nechtěla, říká publicista Daniel Anýž

„Jdu s hlavou vztyčenou,“ zněla věta v posledním dopise adresovaném nejbližším osobám, který Milada Horáková napsala tři hodiny před popravou. V sobotu si bude nejen Česko připomínat 70 let od jejího zavraždění komunisty. O životě ženy, která se stala symbolem odporu proti totalitě, jejím manželovi Bohuslavovi Horákovi a dceři Janě Kánské hovořil v pořadu K věci publicista a novinář Daniel Anýž.