reklama
CNN Prima News Alena Dernerová

Alena Dernerová

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Dernerová“

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

25. ledna 2022 14:19

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Vakcína není repelent, Ištvanův rekord a Valdice znám osobně. Co zaznělo v Partii?

24. ledna 2022 07:00

Nikdo nesmí brát víc než prezident. Valdice znám osobně. Vakcína není repelent. To jsou některé výroky, které zazněly v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. V diskuzním pořadu debatovali mimo jiné ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), jeho předchůdkyně ve funkci Marie Benešová (ANO), poslankyně Karla Maříková (SPD) či hejtman Martin Kuba (ODS). Vybrali jsme pro vás nejlepší hlášky, které v pořadu zazněly.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

24. ledna 2022 05:54

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

23. ledna 2022 13:36

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Sledujte ZÁZNAM Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních

22. ledna 2022 00:23

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následuje velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran, mezi nimi i epidemiolog Roman Prymula a hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Dernerová: Nestrašme novou vlnou. Testování bude iluzorní, každá rýma bude omikronová

5. ledna 2022 23:19

Neměli bychom strašit koronavirovou variantou omikron. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla senátorka Alena Dernerová (za STAN). Ačkoliv je zákonodárkyní zvolenou za vládní stranu, příznivkyní nových opatření není. Testování ve firmách, které má nově platit dvakrát týdně pro všechny, bude podle ní „jen iluzorní“.

Není to jen epidemie neočkovaných. Vojtěch rozštěpil společnost, kritizují senátoři

1. prosince 2021 15:45

Říjnový výrok ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), že se pandemie stala epidemií neočkovaných, pobouřil některé odborníky a zejména lidi, kteří vakcinaci proti covidu z různých důvodů odmítají. Senátoři Alena Dernerová (za STAN) a Roman Kraus (ODS) se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli, že jeho slova rozdělila společnost.

Piráti opět šijí do Dostála. Občas informuje neadekvátním způsobem, říká senátor z ODS

1. prosince 2021 14:58

Neshody mezi expertem Pirátů na zdravotní právo Ondřejem Dostálem a zbytkem strany pokračují. Po kauze, kdy „zatajoval“ informaci, zda se nechal očkovat, kolegům vadí jeho příspěvky na Twiteru, kde sdílí data o pacientech s covidem. A to se nelíbí ani senátorovi Romanu Krausovi z ODS. „Občas data interpretuje neadekvátním způsobem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Za Dostála se naopak postavila Starostka Alena Dernerová.

Dernerová: Po očkování měly děti neurologické problémy i embolii. Pozitiva ale převažují

22. listopadu 2021 06:57

Senátorka za hnutí STAN a lékařka Alena Dernerová v pořadu Partie přiznala, že ve své ordinaci řeší i případy nežádoucích účinků po očkování u dětí. „Mám dvě děti, které mají neurologické problémy. Šestnáctiletá slečna má po očkování plicní embolii. Po vakcinaci mohou přijít nežádoucí účinky, ale stále jich je méně oproti benefitům,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS.

Budoucí vláda má tři plány, jak zkrotit pandemii. Kupka popsal novou kampaň k očkování

21. listopadu 2021 17:06

Jak bude vypadat kampaň k podpoře očkování od nové vlády? Jejím hlavním poselstvím má být naučit se s covidem žít, ale zároveň nezaměňovat svobodu s nezodpovědností. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl budoucí ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Popsal také tři plány, které nová vláda má ke zkrocení samotné pandemie.

Maříková se opřela do Schillerové kvůli slovům o neočkovaných: Vrchol arogance politika

21. listopadu 2021 12:45

Poslankyně SPD Karla Maříková se opřela do ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO). Vadila jí slova o tom, že vláda chce proticovidovými opatřeními znepříjemnit život neočkovaným lidem. Maříková to v pořadu Partie Terezie Tománkové označila za „vrchol arogance politika“. Do ní se ale následně pustili její poslanečtí kolegové, podle kterých sama zasévá nedůvěru do společnosti.

Lidé opatřením přestávají věřit. Očkování tečkou není a asi ani nebude, říká Dernerová

21. listopadu 2021 12:21

Podle senátorky Aleny Dernerové (za STAN) kvůli koronavirovým restrikcím dochází k rozštěpení společnosti. Ta přestává věřit, že jsou potřebná. Uvedla to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Kromě toho zmínila, že stát lidem slíbil, že očkování bude znamenat „tečku“. Ta však nepřichází a asi ani nebude.

reklama