Americký exprezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici. Dožít chce doma s rodinou

Bývalý americký prezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici a dále mu bude poskytována jen paliativní péče. Zbytek života chce 98letý prezident strávit doma s rodinou. V prohlášení to uvedla jeho nadace Carter Center.

„Po řadě krátkých pobytů v nemocnici se bývalý prezident Spojených států Jimmy Carter rozhodl strávit svůj zbývající čas doma s rodinou a dostává paliativní péči namísto dalších lékařských zákroků,“ uvádí se ve stručném prohlášení.

K TÉMATU: Zdravotní prohlídka Bidena: Prezident je v kondici pro svůj úřad, konstatovali lékaři

Podle nadace má Carter ve svém rozhodnutí plnou podporu své rodiny i lékařského týmu. „Carterova rodina žádá o soukromí během této doby a je vděčná za starost, kterou projevují jeho obdivovatelé,“ uvádí se v prohlášení.

Carter vykonával prezidentskou funkci v letech 1977 až 1981, zároveň je nejstarším žijícím mužem, jenž zasedl v Oválné pracovně. Za sebou má několik zdravotních komplikací. V roce 2019 podstoupil operaci hlavy a ve stejném roce si při pádu ve svém domě přivodil zlomeninu pánve. Loni v červenci exprezident oslavil se svou 95letou manželkou Rosalynn Carterovou 76. výročí svatby.

Tagy: