reklama

Velkolepá podívaná na posvátném monolitu. Silný déšť na Uluru vytvořil vodopády

Silné deště, které téměř týden sužovaly severní Austrálii, vytvořily na hoře Uluru vodopády. Ohromující záběry a fotky posvátného pískovcového monolitu, po němž proudí voda, se rychle začaly šířit po internetu.

reklama

Vydatné deště se nevyhnuly ani obvykle suché oblasti kolem největšího monolitu na světě. Kaskádovitě stékající voda z jasně červené skály překvapila nejen uživatele sociálních sítí, ale i ty, kteří bydlí nedaleko. „Žiju a pracuju tady už čtyři roky a nikdy jsem neviděla vodopády a déšť jako teď,“ řekla pro CNN Stacey MacGregorová, která pracuje pro místní cestovní společnost.

/ fotografií

Kvůli silným dešťům vyhlásila australská vláda o víkendu v některých oblastech Nového Jižního Walesu stav přírodní katastrofy. Tisíce lidí se musely z postižených lokalit evakuovat.

Uluru, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, leží asi 450 kilometrů západně od Alice Springs. Je vysoký 348 metrů a přesahuje pařížskou Eiffelovu věž nebo mrakodrap Shard v Londýně. Od roku 2019 je výstup na monolit, který původní obyvatelstvo považuje za posvátný, zakázán. Turisté podle domorodců ničí jeho povrch, horu znečišťují a zůstávají po nich všude poházené odpadky.

Vodopády na Uluru
Vodopády na Uluru
Zdroj: CNN

K tématu

Další hlavní zprávy

Praha

Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

Stovka demonstrantů se v neděli sešla před budovou ruské ambasády v Praze a provolávala Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti. K setkání před ambasádou vyzval předseda hnutí Milion chvilek Benjamin Roll prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Příznivců Ruska a odpůrců vyhoštění 18 ruských diplomatů se před ambasádou sešlo krátce po 14. hodině asi deset.

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Desítky střeleb za jediný měsíc. V USA umírají lidé na večírcích i v obchodech
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
Další články
reklama
reklama