reklama

Ahoj, pane policisto, zaskočila holčička operátora na tísňové lince. Co ji zajímalo?

Ahoj, pane policisto, až budu velká, smím u vás pracovat? Tuto netradiční otázku dostal operační důstojník na lince tísňového volání Kantonální policie Thurgau na severovýchodě Švýcarska. Po chvíli zjistil, že mu volá šestiletá holčička. Podle policejního protokolu spolu mluvili téměř tři minuty.

reklama

O neobvyklém telefonátu informovali sami zástupci policejního oddělení na sociální síti Facebook: „Tahle šestiletá holčička neváhala a zvolila přímou cestu přes tísňovou linku, aby získala požadované informace o policejním výcviku. A my budeme samozřejmě moc rádi, když si tipy vezme k srdci a za nějakých 15 let nám zase zaklepe na dveře!“

Policista dívence vysvětlil, že než se bude moci přihlásit ke zkoušce, musí se dobře učit ve škole, vyučit se nějakému řemeslu, být hodná a nemít žádný záznam u policie.

Postihu se bát nemusí

Proč holčička vytočila telefonní číslo 117 či zda byla v nějakém nebezpečí, policisté nezveřejnili.

Mluvčí thurgauské policie Daniel Meili pro deník 20 Minuten uvedl, že o podobném volání na tísňovou linku nikdy neslyšel. A doplnil, s čím se policisté na tísňových linkách ve Švýcarsku setkávají: „Vtipné telefonáty na tísňovou linku se stávají, ale i ty jsou vzácné. Pokud však někdo omylem či zbytečně vytočí číslo tísňového volání, je možné, že dostane pokutu.“

To však nebude případ šestileté zájemkyně o práci u policie. „Každý případ posuzujeme zvlášť. Protože se však zjevně nejedná o žertovný telefon, nemá se šestiletá holčička kvůli svému milému hovoru přirozeně čeho bát,“ vysvětlil Meili.

Vedení Kantonální policie Thurgau zareagovalo na událost rychle a využilo ji k „náboru“ nových sil. „Protože však již nyní hledáme novou krev a zkušenosti ukázaly, že otázek na toto téma je mnohem více, budeme vyjíždět na cesty se stánkovými kampaněmi v obchodních centrech v Thurgau. Vedoucí základního výcviku Kantonální policie Thurgau a policisté představí naši profesi a budou k dispozici pro informace. A samozřejmě bude také příležitost prohlédnout si zblízka hlídkový vůz a získat malý dárek,“ lákali policisté na svém Facebooku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí
Koronavirus

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Žádná civilizace nevydrží věčně. Italská Aquileia podává svědectví o zániku té antické

Temné mračno divokého kmene zažehovalo oheň požárů, všude padala setba smrti. Tak český kunsthistorik Jaromír Neumann vylíčil zničení antické Aquileie kmeny Hunů v roce 452. Třistatisícové město, druhé největší po starověkém Římu, od té doby živoří a nyní má jen tři tisíce obyvatel. Většina antických rozvalin zůstává zatím v hlíně, což je i důvod, proč Aquileiu chrání UNESCO.

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama