CNN Prima News Barbora Špotáková

Barbora Špotáková

Výpis příspěvků ke štítku „Barbora Špotáková“

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Fyzické testy Policie ČR se natrénují za tři týdny

30. listopadu 2022 10:59

Nutnou podmínkou pro přijetí k práci u Policie ČR je splnění testů fyzické způsobilosti. Mají čtyři části: Člunkový běh na 4x10 metrů, kliky v přesně nastavené pozici, dvouminutový celomotorický test a běh na jeden kilometr – splnit se ovšem musí všechny. Nadprůměrný výkon například v běhu na jeden kilometr neznamená, že třeba kliky uchazeč už dělat nemusí.

Na můj rozkaz, všichni usmívat! Jak to vypadalo v Pekingu při olympiádě 2008

5. února 2022 09:29

Nikde jinde jsem to neviděl. Pekingští policisté hlídající přechod pro chodce v Olympijském parku se celý den roboticky usmívali od ucha k uchu. Pod velkým nápisem Smiling Beijing Police stáli na mou duši bez jediné změny ve tváři – od rána do večera, v parnu i za deště, až do bolestivé křeče. Jejich strnulé úsměvy rozhodně nejsou jedinou výraznou vzpomínkou na dosud poslední olympiádu, která se v čínském hlavním městě konala. Roku 2008 jsem byl u toho. V jiném světě, k němuž se teď po 14 letech znovu obrací celá sportovní planeta.

Oštěpař Vadlejch je Atletem roku. Posledním mužským vítězem byl před 15 lety Šebrle

6. listopadu 2021 23:35

Oštěpař Jakub Vadlejch je poprvé českým Atletem roku. Stříbrný olympijský medailista z Tokia vylepšil svá druhá místa z let 2017 a 2019 a je prvním mužským vítězem od roku 2006, kdy triumfoval vícebojař Roman Šebrle. Na trůnu vystřídal předloňskou královnu Zuzanu Hejnovou, která olympijskou sezonu promarodila. Loni Český atletický svaz toto ocenění nevyhlašoval.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Těhotné sportovkyně a čerstvé mámy na olympiádě

6. srpna 2021 18:14

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Česká mílařka Kristiina Mäki udělala tečku za svou báječnou poutí na olympiádě v Tokiu. Jako první česká běžkyně bojovala ve finále v závodě na 1500 metrů se světovou špičkou. A to pouhých sedm měsíců po porodu. Ale nejen její příběh udivuje svět. O tom a dalším v Hlavních zprávách od 18:55.

ON-LINE 12. den olympiády: Lezec Ondra je ve finále. Špotáková i Staněk končí

2. srpna 2021 23:00
Aktualizováno

V pondělí Češi svou medailovou sbírku nerozšířili. Přidat devátý cenný kov se v úterý nepodařilo ani singlekajakářovi a medailistovi z Ria Josefu Dostálovi, skončil pátý. Oštěpařka Barbora Špotáková nezvládla kvalifikaci, hodila jen 60,52 metru. Do finále se neprobojoval koulař Tomáš Staněk. Mezi nejlepší ale pronikl sportovní lezec a jeden z medailových adeptů Adam Ondra.

Kolikrát to v Tokiu cinkne? Největší české šance na medaile z olympiády přináší voda

12. července 2021 06:14

Letní olympiáda v Tokiu začne už za necelé dva týdny. U her v japonské metropoli nebudou vinou pandemie žádní fanoušci, což velké události ubírá na atraktivitě. Ale důležité je, že se do akce dostane hned 117 českých sportovců. Zvládne výprava překonat počin z Ria de Janeira, kde před pěti lety ukořistila celkem 10 medailí, z nichž byla jedna zlatá? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala jména, u kterých je největší šance, že by to mohlo „cinknout“.

Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu

25. ledna 2021 20:12
Aktualizováno

Poslanec a předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička (za ANO) čelí následkům za svoji účast na nelegální oslavě v teplickém hotelu. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ho vyzval, aby vyvodil důsledky. Hnilička už oznámil, že složí poslanecký mandát, post předsedy NSA si ale chce ponechat. V tom jej utvrzují i zástupci sportovních svazů a také přímo sportovci. Podporu mu vyjádřili hokejista Jaromír Jágr či oštěpařka Barbora Špotáková.