CNN Prima News Barbora Špotáková

Barbora Špotáková

Výpis příspěvků ke štítku „Barbora Špotáková“

Nerozumím můj pocit. Japonka je hitem internetu, po zlatu z oštěpu zvládla rozhovor v češtině

Japonská oštěpařka Haruka Kitagučiová, která zvítězila v hodu oštěpem na mistrovství světa v atletice v Budapešti, si závěrečný šestý pokus, který jí přinesl triumf, nepamatuje. Po dlouhém interview s japonskými médii to řekla v mix zóně českým novinářům, s nimiž zvládla rozhovor v češtině. Téměř pět let spolupracuje s českým trenérem Davidem Sekerákem. Bydlí v Domažlicích a je členkou kladenského atletického klubu, aby mohla v Česku podobně jako jiní profesionální sportovci pobývat prakticky trvale.

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Fyzické testy Policie ČR se natrénují za tři týdny

Nutnou podmínkou pro přijetí k práci u Policie ČR je splnění testů fyzické způsobilosti. Mají čtyři části: Člunkový běh na 4x10 metrů, kliky v přesně nastavené pozici, dvouminutový celomotorický test a běh na jeden kilometr – splnit se ovšem musí všechny. Nadprůměrný výkon například v běhu na jeden kilometr neznamená, že třeba kliky uchazeč už dělat nemusí.

Sport jen pro bohaté. Jansta tepe stát za nečinnost, volá po speciálním ministrovi

Českému sportu dlouhodobě chybí finanční i obecná podpora ze strany státu. A momentálně vše směřuje k tomu, že se základna sportujících lidí, především dětí, bude dál smrskávat. „Potřebujeme svého ministra, představitele státní správy, který by za sport nesl zodpovědnost a měl by ve vládě autoritu,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf České unie sportu (ČSU) Miroslav Jansta.

Na můj rozkaz, všichni usmívat! Jak to vypadalo v Pekingu při olympiádě 2008

Nikde jinde jsem to neviděl. Pekingští policisté hlídající přechod pro chodce v Olympijském parku se celý den roboticky usmívali od ucha k uchu. Pod velkým nápisem Smiling Beijing Police stáli na mou duši bez jediné změny ve tváři – od rána do večera, v parnu i za deště, až do bolestivé křeče. Jejich strnulé úsměvy rozhodně nejsou jedinou výraznou vzpomínkou na dosud poslední olympiádu, která se v čínském hlavním městě konala. Roku 2008 jsem byl u toho. V jiném světě, k němuž se teď po 14 letech znovu obrací celá sportovní planeta.

Oštěpař Vadlejch je Atletem roku. Posledním mužským vítězem byl před 15 lety Šebrle

Oštěpař Jakub Vadlejch je poprvé českým Atletem roku. Stříbrný olympijský medailista z Tokia vylepšil svá druhá místa z let 2017 a 2019 a je prvním mužským vítězem od roku 2006, kdy triumfoval vícebojař Roman Šebrle. Na trůnu vystřídal předloňskou královnu Zuzanu Hejnovou, která olympijskou sezonu promarodila. Loni Český atletický svaz toto ocenění nevyhlašoval.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Těhotné sportovkyně a čerstvé mámy na olympiádě

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Česká mílařka Kristiina Mäki udělala tečku za svou báječnou poutí na olympiádě v Tokiu. Jako první česká běžkyně bojovala ve finále v závodě na 1500 metrů se světovou špičkou. A to pouhých sedm měsíců po porodu. Ale nejen její příběh udivuje svět. O tom a dalším v Hlavních zprávách od 18:55.

ON-LINE 12. den olympiády: Lezec Ondra je ve finále. Špotáková i Staněk končí

Aktualizováno

V pondělí Češi svou medailovou sbírku nerozšířili. Přidat devátý cenný kov se v úterý nepodařilo ani singlekajakářovi a medailistovi z Ria Josefu Dostálovi, skončil pátý. Oštěpařka Barbora Špotáková nezvládla kvalifikaci, hodila jen 60,52 metru. Do finále se neprobojoval koulař Tomáš Staněk. Mezi nejlepší ale pronikl sportovní lezec a jeden z medailových adeptů Adam Ondra.