CNN Prima News běloši

běloši

Výpis příspěvků ke štítku „běloši“

Vědci objevili gen, který brání těžkému průběhu covidu. Vyskytuje se hlavně u Afričanů

18. ledna 2022 07:06

Vědci odhalili gen, který snižuje závažnost onemocnění COVID-19 zhruba o 20 procent. Tento objev zčásti vysvětluje, proč jsou příznaky nemoci u lidí tak individuální, a mohl by v budoucnu pomoci k vývoji nových léků proti covidu. Podle studií to vypadá, že zmíněný gen se častěji vyskytuje u Afričanů než například u bělochů.

Chcete ve sledování primátů pokračovat? Facebook si uřízl ostudu s označením černochů

6. září 2021 11:49

Uživatelé Facebooku upozornili na automatickou výzvu, která je vybízela v pokračování sledování „videí o primátech“. Tato věta však byla použita u snímku, na němž byli Afroameričané ve střetu s bělochy a policisty. Představitelé sociální sítě se za chybu algoritmu omluvili a selhání umělé inteligence prý začali vyšetřovat.

Historik: Výsledek v kauze Floyda byl předem daný. Opak by měl na USA devastující dopad

25. května 2021 06:27

V úterý 25. května uplyne rok od smrti Afroameričana George Floyda, za jehož vraždu byl odsouzen nyní již bývalý policista Derek Chauvin. „Nejedná o standardní situaci. Bez ohledu na to, co si soudci a porota mysleli, nemohli rozhodnout jinak. Jiný rozsudek by pro USA a napětí mezi Afroameričany a bělochy měl devastující dopad,“ uvedl v pořadu 360° Martina Půra na CNN Prima NEWS historik Martin Kovář.

Omyl? Policisté v USA mířili zbraněmi na mladé Afroameričany, kterým měli pomoci

11. srpna 2020 09:22

Video, které zachycuje strážníky ze Santa Clarity v Kalifornii, jak míří zbraněmi na trojici mladíků tmavé pleti, obletělo po internetu svět. Mladíci totiž měli být těmi, kteří potřebovali od policie pomoct. Svědci se na videu pokouší strážcům zákona situaci osvětlit a volají: Jsou to oběti! Policie ale informace ignoruje. Informoval o tom americký web TMZ.

Pár přemaloval obří nápis Black Lives Matter. Oběma aktérům teď hrozí vězení

8. července 2020 23:15

Bělošský pár, který minulý víkend v Kalifornii přemaloval obří malbu s nápisem Black Lives Matter, čelí obvinění ze tří přestupků včetně porušení občanských práv, vandalismu a držení nástrojů ke spáchání vandalismu nebo graffiti, uvedla kancelář státního zástupce okresu Contra Costa. David Nelson a Nicole Andersonová si svůj čin natáčeli a na videu prohlašují, že z toho, co se děje, je jim špatně a že příběhy o policejní brutalitě jsou lež.