Diváky prima+ čeká i české Pulp Fiction. Sami si vyberou, kolik zaplatí, říká Singer
blechy
Výpis příspěvků ke štítku „blechy“
Chraňte svého mazlíčka: Co by měl dodržovat majitel venkovní kočky?
Kočky jsou známí tuláci a lovci. Pokud už máte kočičku, kterou pouštíte ven, je jasné, že neohlídáte úplně vše. Je ale pár věcí, které by zodpovědný majitel měl dodržet.
Chraňte svého mazlíčka: Jakými antiparazitiky můžete svou kočku i zabít?
Když už řešíme prevenci proti klíšťatům a blechám pro naše mazlíčky, je velmi důležité, abychom aplikovali antiparazitikum zvířeti, pro které je konkrétně určeno a nezaměňovali to.
Chraňte svého mazlíčka: Jak na výběr antiparazitik a v čem děláme chyby?
Zatímco s ochranou proti klíšťatům v tomto období začínáme, proti blechám bychom měli mazlíčka chránit preventivně celý rok, a to i v zimě. Řekneme si nejen jak na výběr antiparazitik, ale také jaké nejčastější chyby majitelé zvířat dělají.
Vánoční stromky jako semeniště havěti. V teple se může hmyz probudit a zkazit vám svátky
Vědci i veterináři vyzývají k obezřetnosti při výběru vánočního stromku. Ať už si lidé svůj smrk či jedli koupí na trhu nebo uříznou v lese, mohou si s ním domů přinést až 25 tisíc živočichů. Nejrůznější hmyz či roztoči, kteří se předčasně probudí ze zimního spánku, pak můžou trýznit celou rodinu včetně domácích mazlíčků.
Konzilium odborníků a zákaz cestování. Jak Česko bojovalo s epidemií před 310 lety?
Ačkoliv se zdá, že nic podobného, jako jsou restrikce spojené s pandemií koronaviru, nás nikdy nepotkalo, opak je pravdou. Před 310 lety se musela uherská panovnice Eleonora Magdaléna Falcko-Neuburská vypořádat s epidemií moru. I ona vydávala nejrůznější opatření, která se nesetkávala s pochopením.
Krev sající vytrvalci se silným sosákem aneb Co jste nevěděli o blechách
S blechami se nepotýkají jen psi a kočky, ale i volně žijící zvířata – ježci, veverky nebo třeba zajíci. Přestože preferují „toho svého“ hostitele, nepohrdnou i krví jiného živočišného druhu. Proto se dá populární filmová hláška, která u nás zlidověla, označit jednoznačně za mýtus. O tom, že blechy psí jdou i na člověka, se ostatně přesvědčily i postavy z filmu Na samotě u lesa.
Blechy a klíšťata jsou postrach pro každého zvířecího rodiče. Jak na ně?
Svítí sluníčko, teploty stoupají, to je ideální období na procházky s našimi čtyřnohými mazlíčky. Ne vše je ale vždy růžové a tak právě v této době začíná noční můra každého psího a kočičího rodiče. Klíšťata. Na ty narazíme prakticky kdekoliv, kde je jen trochu trávy a rozhodně neplatí to, že se na zvířata přisaje jen na procházce v lese.
Blechy a klíšťata se kožichu vašeho mazlíčka mohou vyhnout! Máme řešení
Z procházky se psem si můžete odnést i jiný suvenýr, než dobrý pocit a pár fotek vašeho parťáka v akci. Klíšťata jsou sice malá a nenápadná, ale o to více nebezpečná. Mohou přenášet závažné choroby, které mohou vašeho mazlíčka ohrozit na životě, ale nebezpečné jsou i pro lidi. Kromě těch známějších onemocnění jako jsou lymská borelióza, klíšťová encefalitida, existují i méně známé: anaplazmóza, bartonelóza nebo babezióza. Typickými příznaky onemocnění jsou horečka a únava.
Začíná jaro a klíšťata budou mít žně! Jak s nimi bojovat?
Jakmile ucítíme na své kůži sluneční paprsky a rtutě teploměrů začnou stoupat nad 7 stupňů, přichází oblíbené období našich nepřátel – klíšťat. Tyto malé potvory dokáží nadělat mnoho neplechy. Přenáší totiž dost závažná onemocnění, která jsou nebezpečná nejen pro člověka, ale i pro zdraví našich čtyřnohých parťáků. Kromě těch známějších onemocnění jako jsou lymská borelióza, klíšťová encefalitida, existují i méně známé: anaplazmóza, bartonelóza nebo babezióza. Typickými příznaky onemocnění jsou horečka a únava a mají společného přenašeče – klíšťata.
Co dělat pro to, aby se vás z jarní procházky nevrátilo víc, než byste chtěli?
Právě začíná období ideální pro procházky a výlety s vašimi čtyřnohými kamarády. Vrátit se vás z výletu ale může neplánovaně víc. Řeč je o klíšťatech a blechách. Parazitech, kteří mohou napáchat mnoho škod. A to hlavně na zdraví vašem i vašich zvířat.
Klimatická změna může mít vliv i na domácí mazlíčky. Jaký?
Hladiny řek klesají, ledovce tají a bláznivé počasí typické pro máj se stalo celoročním standardem. Přírodní zdroje těžíme na hranici možného, ale naše domácí mazlíčky úzkostlivě opečováváme a dopřáváme jim to nejlepší. Měli bychom si však uvědomit, že klimatická změna, kterou svým jednáním působíme, se významně odrazí i na jejich životech, nejvíce pak na zdravotním stavu.
Černá smrt. Mor zahubil až polovinu evropské populace, co všechno způsoboval?
Mor u lidí způsoboval nekrózu konečků prstů či ušních lalůčků, což se projevovalo jejich zčernáním a ztrátou citlivosti. A občas nemocní také zvraceli tmavě zbarvenou natrávenou krev. I proto se o moru mluvilo jako o „černé smrti“.