reklama

Blesková povodeň zasáhla i pražskou zoo. Bazén lachtanů se musí vypustit

Přívaly vody se dostaly i do trojského areálu a zaplavily bazén lachtanů, odkud před lety při povodních uplaval lachtan Gaston, který poté na následky stresu a vyčerpání uhynul v Německu. Nyní se bude muset bazén lachtanů vypustit a vyčistit.

reklama

Velká voda se prohnala pražskou zoologickou zahradou. Video zveřejnil ředitel zoo Miroslav Bobek na svém Twitteru. „To je opravdu děs. Ještě ani neskončila omezující opatření kvůli koronaviru a už nám kus zoo propláchl příval vody od Bohnic,“ napsal na sociálních sítích Miroslav Bobek.

Vedení zoologické zahrady přijalo po ničivých záplavách v roce 2002 řadu protipovodňových opatření. Během víkendových bouří provázených silnými dešti však nepředstavovala problém voda z Vltavy, nýbrž ta, co se valila dolů ze Sídliště Bohnice. Bobek řekl, že po bleskové povodni jsou všechna zvířata v pořádku.

Areál pražské zoo je tak i v pondělí pro návštěvníky otevřen. Lachtany však neuvidí, jejich bazén se bude totiž vypouštět a čistit. Bobek dodal, že zasažen byl i pavilon tučňáků. Rozsah způsobených škod zatím nebyl stanoven.

Tagy: bazén povodeň Miroslav Bobek areál ředitel zoo pavilon tučňáků lachtani velká voda

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Natěšení na vypuknutí světového šampionátu v Lotyšsku stoupá. Už jen dva týdny dělí hokejisty a fanoušky od vrcholné akce sezony. Česká reprezentace stejně jako každý rok bude usilovat o zisk některého z cenných kovů a doufá, že na rozdíl od sedmi předchozích pokusů přinese snaha výsledek. Pomalu se rýsuje sestava, kterou hlavní trenér Filip Pešán s sebou vezme do Rigy.

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Děti se mohou testovat jen jednou za 14 dnů. Vláda schválila dotace na PCR testy pro školy
reklama
reklama
Hamáčkův údajný plán v Moskvě potvrzují další: Sputnikem chtěl zachránit ČSSD

Jan Hamáček

Domácí zpravodajství

Okolnosti Hamáčkovy cesty do Moskvy řeší policie. Vyšetřuje ji „z vlastní iniciativy“
Další články
reklama
reklama