reklama

Blesková povodeň zasáhla i pražskou zoo. Bazén lachtanů se musí vypustit

Přívaly vody se dostaly i do trojského areálu a zaplavily bazén lachtanů, odkud před lety při povodních uplaval lachtan Gaston, který poté na následky stresu a vyčerpání uhynul v Německu. Nyní se bude muset bazén lachtanů vypustit a vyčistit.

reklama

Velká voda se prohnala pražskou zoologickou zahradou. Video zveřejnil ředitel zoo Miroslav Bobek na svém Twitteru. „To je opravdu děs. Ještě ani neskončila omezující opatření kvůli koronaviru a už nám kus zoo propláchl příval vody od Bohnic,“ napsal na sociálních sítích Miroslav Bobek.

Vedení zoologické zahrady přijalo po ničivých záplavách v roce 2002 řadu protipovodňových opatření. Během víkendových bouří provázených silnými dešti však nepředstavovala problém voda z Vltavy, nýbrž ta, co se valila dolů ze Sídliště Bohnice. Bobek řekl, že po bleskové povodni jsou všechna zvířata v pořádku.

Areál pražské zoo je tak i v pondělí pro návštěvníky otevřen. Lachtany však neuvidí, jejich bazén se bude totiž vypouštět a čistit. Bobek dodal, že zasažen byl i pavilon tučňáků. Rozsah způsobených škod zatím nebyl stanoven.

Tagy: bazén povodeň Miroslav Bobek areál ředitel zoo pavilon tučňáků lachtani velká voda

Další hlavní zprávy

Partie

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Miloš Zeman je přesvědčen, že za současný stav epidemie nikdo konkrétní nemůže. Připustil sice, že vláda dělala chyby, ale těch by se podle něj dopustil každý. Kabinet prý několikrát podlehl tlaku veřejnosti, opozice, ale i některých odborníků. „A to už ani nemluvím o takových zrůdných pseudoodbornících, jako je paní Soňa Peková, která nám vykládala, že covid vychcípá v létě,“ řekl prezident republiky v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. A zmínil také své plány s Romanem Prymulou či jak potrestal svého kancléře za sledování fotbalu na stadionu Slavie.

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama