reklama

Natáčel si umírající policisty a smál se jim. Bylo to nechutné, líčila vyšetřovatelka

Nepochopitelné chování hypotečního makléře projednává soud v australském Melbourne. Dvaačtyřicetiletý Richard Pusey si po dopravní nehodě natáčel čtyři umírající policisty a smál se jim. Nikomu z nich neposkytl první pomoc a z místa nehody navíc utekl.

reklama

Video, které otřáslo celou Austrálií, natočil makléř Richard Pusey loni v dubnu poté, co ho zastavila policejní hlídka kvůli rychlé jízdě. Zatímco Pusey močil u krajnice po pozitivním testu na marihuanu a pervitin, čtyři strážníky smetl kamion. Muž vytáhl telefon a tři minuty si natáčel umírající policistku. Kamera na její uniformě zaznamenala jeho slova. „Tak to vidíš, úžasné, co? Opravdu vynikající. Jediné, co jsem chtěl, bylo dojet domů a dát si sushi. A teď je moje auto na sra*ku,“ řekl tehdy Pusey. K tomu si fotil i tři její umírající kolegy.

Podle soudních znalců byla žena v tu chvíli stále při vědomí. „Na základě toho, co jsem viděla na záznamu, můžu říct, že se Pusey choval opravdu nechutně,“ okomentovala dříve policejní vyšetřovatelka Lisa Nevilleová.

Doufám, že umřeš, křičel na jinou ženu

Hypoteční makléř nasdílel materiály trpících policistů svým přátelům na Facebooku. Neposkytl první pomoc a z místa utekl. Všichni příslušníci zákona, kteří se stali součástí nehody, zemřeli.

Policie ho zadržela hned další den, v jeho luxusním sídle přitom našla drogy. Muž, jehož chování odsoudila i jeho matka, obvinění dlouho odmítal. Tento týden se ale přiznal ke třem bodům obžaloby včetně toho, že se vysmíval umírající policistce.

Časem na internet pronikla i další videa zachycující jeho nevhodné chování. Na jednom z nich křičí na těžce nemocnou manželku muže, který mu měl zařizovat kuchyň. Ta ale nebyla podle jeho představ. „Teď si mě natoč. Snad se ti ta rakovina ještě zhorší, ty debilní kur*o. Doufám, že umřeš,“ křičel na ni Pusey.

Soud bude pokračovat na konci března.

Tagy:

Hlavní zprávy

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba
Partie

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Po dálnici rychlostí 150 km/h? V Česku by to nebyl problém, stát by ale zchudl
Auto

Po dálnici rychlostí 150 km/h? V Česku by to nebyl problém, stát by ale zchudl

Nová vláda Petra Fialy opět rozvířila diskusi na oblíbené téma „zvyšování rychlostního limitu na českých dálnicích“. Když pomineme samotnou diskutabilnost návrhů toužících po legální jízdě 150 km/h a více, šli by čeští zákonodárci v případě změny omezení směrem vzhůru především proti tendencím v okolních evropských zemích.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

reklama