reklama

Střechu Technického muzea v Brně poškodila váha sněhu. Hasiči museli povolat statika

Konstrukci střechy Technického muzea v brněnské Purkyňově ulici poškodila váha sněhu, odstraňovali jej hasiči. Povolali statika, konstrukci následně stabilizovali. Budova byla v pátek odpoledne pro návštěvníky uzavřená, zůstane tak i o víkendu. V Brně leží rekordní množství prosincového sněhu. Meteorologická stanice v Tuřanech dnes ráno naměřila po čtvrtečním sněžení výšku pokrývky 18 centimetrů.

reklama

„Konstrukce střechy je viditelně poškozená, takže by hrozila její větší destrukce. Tomu se snažíme předejít,“ uvedl mluvčí. Hasiči na místo povolali statika, který určil, že je střechu třeba zevnitř stabilizovat. „V tuto chvíli střechu odlehčujeme, odstraňujeme z ní sníh. Máme tady automobilový žebřík. Následovat bude stabilizace konstrukce zevnitř,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Muzeum bylo uzavřené od pátečního poledne. Na svém facebookovém profilu uvedlo, že je uzavřené z technických důvodů, bude tomu tak přes celý víkend.

V kraji vydatně sněžilo v průběhu celého čtvrtečního dne, v některých místech i přes noc. V Brně leží rekordní množství prosincového sněhu od roku 1985. Meteorologická stanice v Brně-Tuřanech, která měří od roku 1961, dnes ráno naměřila 18 centimetrů sněhu. Nejvíce sněhu v prosinci v Brně leželo v roce 1981, a to dokonce 38 centimetrů. Teploty se nyní pohybují kolem nuly, sníh taje a těžkne.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama