reklama

Tunisko se po koronavirové krizi otevřelo českým turistům. První letadlo bylo plné

První mimoevropskou prázdninovou destinací, kde si Češi mohou užít moře, se stala Tuniská republika. První letadlo směřující do této země bylo plně obsazené.

reklama

První let z České republiky do tuniského centra Monas-tiru odlétal v sobotu ve čtyři ráno z pražského letiště. Na palubu letu se chystala i reportérka CNN Prima NEWS Eliška Kolomazníková. V letištní hale s ní čekala mimo jiné Jana Černá, která se rozhodla odletět na rekreaci do Tuniska se svým manželem.

K tématu

„Potřebovali jsme změnu, proto jsme si vybrali Tunisko. Už jsme tam jednou nebo dvakrát byli a líbilo se nám tam. Po letu jsme skočili. Jedeme si na dovolenou odpočinout,“ vysvětlovala Černá. Rizika, že by se mohla v mimoevropské zemi nakazit koronavirem, se prý nebojí: „Pokud jsme to nechytli tady, tak to nechytneme ani tam.“

Zatímco manželé Černí si chtějí v Tunisku odpočinout, jiní pasažéři využívají první příležitost navštívit svou vlast po vynucené pauze. „Během pandemie jsem se do Tunisu ještě nedostal, dneska je první příležitost a doufám, že nebude poslední,“ říká Chokri Kriia, Tunisan žijící v České republice.

Zájem českých turistů o Tunisko roste

Na palubě letadla, které odletělo do Tuniska, bylo 189 pasažérů – ani jedno místo nezůstalo prázdné. Tunisko je pro Čechy atraktivní destinací. Je relativně levné, letecky rychle dostupné a nabízí vyspělé zdravotnictví i bezpečné písčité pláže.

„Zájem o Tunisko roste, protože mu dávají přednost lidé, kteří by jinak letěli do stále nedostupného Egypta nebo Turecka. Minulý rok šlo o 10 procent všech našich klientů, letos to bude o dost víc,“ popsala aktuální situaci Andrea Řezníčková, mluvčí cestovní agentury Invia.

K tématu

Ondřej Rušikvas, provozní ředitel cestovní kanceláře Blue Style, si navíc myslí, že Tunisko je tradiční destinací českých turistů. „Samozřejmě, že poměr cena, výkon a kvalita služeb je velmi zajímavý a na vysoké úrovni. Vidíme, že v současné době ten zájem roste,“ řekl Rušikvas.

Zahraniční turisté ale zatím do země proudí jen pomalu a pláže tak plní převážně místní. „Dopad na ekonomiku je těžký, 4 biliony tuniských dinárů (téměř 32 bilionů korun, pozn. red.). Od konce června na tom pracujeme a doufáme, že budou letadla přilétat ještě do konce října, možná ještě i na konci prosince do některých destinací,” uvedl tuniský ministr cestovního ruchu Mohamed Toumi.

Pro zemi, kde turismus tvoří bezmála pětinu hrubého domácího produktu, tak budou následující měsíce klíčové.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Fronty a pozdní otevření. Slovensko začalo s plošným testováním obyvatel
Následky covidu: V Česku vzrostla nezaměstnanost, Slovensku hlouběji klesl HDP
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Několik hodin denně pečuje Dominik o kůži. Jak žije mladý muž s nemocí motýlích křídel?
Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají
Další články
reklama
reklama