Češi na olympiádě: Veslařka Antošová si ve dvojskifu cíle nedává, trenér to vidí jinak

Veslařka Lenka Antošová původně závodila na jedné lodi se svou starší sestrou Jitkou Antošovou. Od roku 2013 je však její sportovní parťačkou Kristýna Fleissnerová a právě s ní se na svých třetích olympijských hrách v Tokiu bude snažit překonat svůj dosud nejlepší výsledek ze závodu dvojskifu pod pěti kruhy.

Lenka Antošová (29), veslování

  • Disciplína: dvojskif
  • Datum a místo narození: 27. září 1991, Děčín
  • Výška a váha: 177 cm, 70 kg
  • Stav: svobodná
  • Klub: VK Slavia Praha
  • Účast na olympiádě: Londýn 2012, Rio de Janeiro 2016
  • Trenér: Josef Lukš

Nejlepšího umístění na olympiádě dosáhla Lenka Antošová v roce 2012 v Londýně, kde ve dvojskifu se sestrou Jitkou skončily před branami finále, tedy sedmé. Tehdy 20letá nadějná veslařka už přitom za sebou měla medailové úspěchy v mládežnických kategoriích. Z juniorských mistrovství světa v letech 2008 a 2009 si z dvojskifu odvezla dvě stříbra.

Tenkrát je získala společně s Denisou Čvančarovou, kterou však po příchodu mezi „dospěláky“ nahradila právě svou starší sestrou, jež pro ni byla vždy vzorem. V roce 2013 ovšem ukončila kariéru, a tak si Lenka musela hledat novou parťačku. Našla ji v osobě Kristýny Fleissnerové, s níž absolvovala také olympijské hry v Riu de Janeiru 2016. Jejich posádka se tehdy ve dvojskifu umístila na desátém místě.

Sama Antošová na oficiálním webu Českého veslařského svazu před odletem do dějiště letošních her skromně poznamenala, že si pro Tokio nedává konkrétní cíle. Reprezentační trenér Jakub Makovička to však vidí jinak: „Jejich ambice jsou jasné – postoupit mezi prvních šest dvojskifů.“ Jestli se jediné ženské posádce a zároveň nejstálejší dvojce české výpravy Lence Antošové a Kristýně Fleissnerové podaří vylepšit výsledek z Ria, se ukáže nejpozději 28. července.

Tagy:
Tokio olympijské hry sport Letní olympijské hry v Tokiu 2021 veslování Kristýna Fleissnerová Lenka Antošová