V Plzni odstartovala akce Kolo pro Adama. Pomůže sportovcům se zdravotním postižením

V Plzni v devět hodin ráno odstartovala pětidenní cyklistická vyjížďka, která je součástí dobročinné sbírky nazvané Kolo pro Adama. Ta má v tuzemsku pomoci sportovcům se zdravotním postižením získat peněžité prostředky na koupi cyklistického vybavení.

Akce dostala název podle třináctiletého hendikepovaného chlapce Adama, který díky sbírce získá nové kolo. Dítě je od tří let upoutané na lůžko, přesto nalezlo ve sportování velkou vášeň. Původním záměrem sbírky bylo vybrat 150 tisíc na Adamovo kolo, už nyní ale lidé přispěli přes 250 tisíc a zbytek částky se tak rozdělí mezi ostatní sportovce.

Na startu cyklistické trasy v Plzni stály desítky lidí. „Každý den ujedeme 300 kilometrů, tak, abychom celkem zvládli 1 500 kilometrů,“ popsal pro CNN Prima NEWS organizátor akce Martin Souček. „Dnes dojedeme až na nejzápadnější bod republiky, tam přespíme, zatím nevíme kde, a pojedem dál,“ doplnil.

Finančně přispět může každý. Lidé mají možnost získat peníze pro hendikepované také vlastním fyzickým úsilím. „Naší cesty se může zúčastnit úplně kdokoliv. Za každý kilometr, který ujedete, přispějí naši partneři pět korun na dobročinnou sbírku,“ vysvětlil Souček.

Nezáleží přitom na tom, zda člověk trasu ujede na obyčejném kole nebo na elektrokole.

Veškeré informace najdete na webové stránce koloproadama.cz.

Tagy: