reklama

V Plzni odstartovala akce Kolo pro Adama. Pomůže sportovcům se zdravotním postižením

V Plzni v devět hodin ráno odstartovala pětidenní cyklistická vyjížďka, která je součástí dobročinné sbírky nazvané Kolo pro Adama. Ta má v tuzemsku pomoci sportovcům se zdravotním postižením získat peněžité prostředky na koupi cyklistického vybavení.

reklama

Akce dostala název podle třináctiletého hendikepovaného chlapce Adama, který díky sbírce získá nové kolo. Dítě je od tří let upoutané na lůžko, přesto nalezlo ve sportování velkou vášeň. Původním záměrem sbírky bylo vybrat 150 tisíc na Adamovo kolo, už nyní ale lidé přispěli přes 250 tisíc a zbytek částky se tak rozdělí mezi ostatní sportovce.

K tématu

Na startu cyklistické trasy v Plzni stály desítky lidí. „Každý den ujedeme 300 kilometrů, tak, abychom celkem zvládli 1 500 kilometrů,“ popsal pro CNN Prima NEWS organizátor akce Martin Souček. „Dnes dojedeme až na nejzápadnější bod republiky, tam přespíme, zatím nevíme kde, a pojedem dál,“ doplnil.

Finančně přispět může každý. Lidé mají možnost získat peníze pro hendikepované také vlastním fyzickým úsilím. „Naší cesty se může zúčastnit úplně kdokoliv. Za každý kilometr, který ujedete, přispějí naši partneři pět korun na dobročinnou sbírku,“ vysvětlil Souček.

Nezáleží přitom na tom, zda člověk trasu ujede na obyčejném kole nebo na elektrokole.

Veškeré informace najdete na webové stránce koloproadama.cz.

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

  • Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) měl být vyhozen už v zimě, reagoval na pondělní rezignaci ministra Prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ztratil podle něj důvěru odborné veřejnosti. S tím ale zcela nesouhlasí další odborníci. Například podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera udělal hodně pro pacienty, ale měl pekelné PR. Vojtěcha chválí také epidemiolog Rastislav Maďar.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama