reklama

Chcete mít svého Božana? Čeká na vás už několik let v útulku Jimlín

Božan hledá domov/ útulek Jimlín
Foto:

Někteří psi mají štěstí a od malička mají jednoho úžasného páníčka, pak jsou ti, kteří se dostanou do útulků, ale díky dobré inzerci, bezproblémové povaze a roztomilému čumáku, je o ně rvačka. No a pak jsou ti, kteří se dostanou do útulku a několikrát se tam vrátí, jsou to takoví ti psí smolaři. Ale přitom to můžou být „Božani", jako v tomto případě.

reklama

Bílý, božský osmiletý bulteriér, který nikdy nepoznal pravý domov a již po druhé se mu stal domovem útulek v Jimlíně. To je Božan.

Do útulku v Jimlíně byl přijat jako nalezenec před několika lety. Jeho původní majitel byl dohledán, bohužel ho ale předal jiné osobě a ani jeden z nich o něho již neměl zájem a tak se mu stal domovem kotec v útulku.

Usmálo se na něho štěstí a našel dočasný domov v rodině s psí kámoškou. Postupem času se ukázalo, že společné soužití dvou pejsků dělá pěknou neplechu a Božan musel hledat domov dál. Podařilo se i po druhé a Božan nadšeně přijal nové páníčky. Ale ani zde to nebyl ten pravý domov a musel odcestovat zpět do útulku.

Božan je kastrovaný, krásný, sympatický a veselý bulterier, který byl narozen kolem roku 2012. Váží 25 kilo a měří 47 centimetrů. Ke svým lidem je přátelský, ale na cizí si musí zvyknout a je potřeba být obezřetný. Není úplně vhodný k rodině s dětmi, děti mohou udělat pohyb, který pes špatně vyhodnotí a mohlo by dojít ke konfliktu.

Momentálně slyší na své poslední domácí jméno „Billy". Zvládá chůzi na vodítku, základní povely zvládá, ale rychle je však zapomíná, je potřeba s ním stále pracovat a připomínat mu základní poslušnost, což mu za pamlsky jde velice dobře.

Umí důkladně rozebrat a spolykat hračky, které mu již několikrát způsobily zdravotní komplikace. Je to pes, který potřebuje pozornost, lásku, výcvik a trpělivost. Je to prostě takové čtyřnohé dítě. Potřebuje aktivního páníčka, u kterého bude jedináčkem a bude na něho mít čas. Samotu doma ale zvládá Božan velmi dobře a nic neničí. Nemá problém s jízdou v autě, ani s městským ruchem, během procházek nemá problém ani s jinými fenami.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Slovinsko od úterý vrací ČR mezi bezpečné země. Výjimkou je Moravskoslezský kraj
Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Další články
reklama
reklama