reklama

Chcete mít svého Božana? Čeká na vás už několik let v útulku Jimlín

Božan hledá domov/ útulek Jimlín

Někteří psi mají štěstí a od malička mají jednoho úžasného páníčka, pak jsou ti, kteří se dostanou do útulků, ale díky dobré inzerci, bezproblémové povaze a roztomilému čumáku, je o ně rvačka. No a pak jsou ti, kteří se dostanou do útulku a několikrát se tam vrátí, jsou to takoví ti psí smolaři. Ale přitom to můžou být „Božani", jako v tomto případě.

reklama

Bílý, božský osmiletý bulteriér, který nikdy nepoznal pravý domov a již po druhé se mu stal domovem útulek v Jimlíně. To je Božan.

Do útulku v Jimlíně byl přijat jako nalezenec před několika lety. Jeho původní majitel byl dohledán, bohužel ho ale předal jiné osobě a ani jeden z nich o něho již neměl zájem a tak se mu stal domovem kotec v útulku.

Usmálo se na něho štěstí a našel dočasný domov v rodině s psí kámoškou. Postupem času se ukázalo, že společné soužití dvou pejsků dělá pěknou neplechu a Božan musel hledat domov dál. Podařilo se i po druhé a Božan nadšeně přijal nové páníčky. Ale ani zde to nebyl ten pravý domov a musel odcestovat zpět do útulku.

Božan je kastrovaný, krásný, sympatický a veselý bulterier, který byl narozen kolem roku 2012. Váží 25 kilo a měří 47 centimetrů. Ke svým lidem je přátelský, ale na cizí si musí zvyknout a je potřeba být obezřetný. Není úplně vhodný k rodině s dětmi, děti mohou udělat pohyb, který pes špatně vyhodnotí a mohlo by dojít ke konfliktu.

Momentálně slyší na své poslední domácí jméno „Billy". Zvládá chůzi na vodítku, základní povely zvládá, ale rychle je však zapomíná, je potřeba s ním stále pracovat a připomínat mu základní poslušnost, což mu za pamlsky jde velice dobře.

Umí důkladně rozebrat a spolykat hračky, které mu již několikrát způsobily zdravotní komplikace. Je to pes, který potřebuje pozornost, lásku, výcvik a trpělivost. Je to prostě takové čtyřnohé dítě. Potřebuje aktivního páníčka, u kterého bude jedináčkem a bude na něho mít čas. Samotu doma ale zvládá Božan velmi dobře a nic neničí. Nemá problém s jízdou v autě, ani s městským ruchem, během procházek nemá problém ani s jinými fenami.

reklama
reklama

Školství

Prvňáčci v lavicích, šesťáci doma. Návrat do škol je chaotický, kritizuje opozice

Další hlavní zprávy

Startupy

V pomoci podnikům nezapomínejte na startupy, vyzývají vládu ekonomové

V pomoci podnikům nezapomínejte na startupy, vyzývají vládu ekonomové

Startup zdaleka není jen ikona přes víkend naprogramované aplikace na tapetě vašeho mobilního telefonu. Jde o jakoukoli mladou či nově vzniklou firmu, která našla díru na trhu a hodlá ji zaplnit. Startupy se vyznačují vysokou pružností a hrají rozhodující roli při překonávání ekonomické recese. Vláda by proto na ně neměla v těchto dnech zapomínat, vyplývá z nové studie institutu IDEA.

reklama
Vitamíny při sportu: Které vaše tělo nejvíc potřebuje?
reklama
reklama
Pohlreich: Demokracie končí v kuchyni. Restaurace neumí počítat, tak krachují

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Další vlna uvolňování: Otevřou se restaurace, hotely i zoo. Do škol se vrátí část žáků
Původní německé obce v Sudetech poznáme i 75 let po odsunu, říká vědec Mikula
Darkov ohniskem nákazy: Na Karvinsku se v pondělí neuvolní část restrikcí
Osm českých počítačových her, které nás proslavily po celém světě
Hliněné omítky mohou být i v paneláku. Co je přírodní stavitelství?
Další články
reklama
reklama