reklama
CNN Prima News daň z nemovitosti

daň z nemovitosti

Výpis příspěvků ke štítku „daň z nemovitosti“

Bydlení vám nezdaníme. A je nám fuk, kolik vás žije v 3+1, odráží Piráti spekulace

Téma vyššího zdanění soukromého majetku provází Piráty už několik let. Mnozí se bojí, že s jejich vládou vzroste daň z nemovitosti a vůbec se bude zasahovat do soukromého vlastnictví. V souvislosti s tím se objevuje i řada hoaxů, které například hlásají, že Piráti budou nutit lidi, aby se jich sestěhovalo víc dohromady. Jak to skutečně se zdaněním bytů a domů bude vypadat v případě, že se dostanou Piráti k moci, vysvětluje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec a ekonomický odborník strany Mikuláš Ferjenčík.

Stát posunul platbu silniční daně. Je to pomoc, ale ne významná, říkají daňoví poradci

Vláda ani v době koronavirové krize podnikatelům a živnostníkům, kterým svými opatřeními proti nákaze zkrátila nebo zastavila tržby, řadu daní neodpouští. Některé pouze odkládá a promíjí pokuty či poplatky. Jednou z přímo odložených daní je silniční daň. Platí totiž odklad záloh splatných za duben a červenec a lidé mohou daň zaplatit až v říjnu. Ročně na této dani stát vybere okolo šesti miliard korun, pro malé a nejvíce zasažené živnostníky jde tedy jen o ušetřené stovky či tisíce korun. Jenže pro další daně, na nichž vybere stát řádově více, žádné plošné úlevy neplatí.

Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti

Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty u hypoték budou nadále možné u všech smluv uzavřených do konce roku 2021. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda předloží zákon do Sněmovny v rámci standardního legislativního procesu, dodala Schillerová.

reklama